Advert
Advert
Advert

Birecik'in çehresi değişmeye başlandı VİDEO

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Fırat'ın İncisi Birecik'te Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan geniş kapsamlı alt ve üst yapı çalışmalarını inceleyerek, Birecik'i ileriye dönük asırlık çalışma yaptıklarını söyledi.

Birecik'in çehresi değişmeye başlandı VİDEO
Birecik'in çehresi değişmeye başlandı VİDEO

Kış ve bahar aylarında Fırat nehri boyunca uzanan Birecik'te yıllardır yaşanan  olumsuzlukların önüne geçmek ve uzun ömürlü bir yol inşa etmek amacıyla bölgede alt ve üst yapı çalışmalarını özverili bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi ilçeyi şantiyeye çevirdi.

Bu kapsamda ilçe genelinde uzun ömürlü çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi, bir yandan yağmur suyu ve içme suyu hatlarını döşerken bir yanda da asfalt ve yol düzenleme çalışmalarına başladı.

Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Başkan Nihat Çiftçi, bölge esnafı ile sohbet ederek vermiş oldukları rahatsızlıktan dolayı da vatandaşlardan özür diledi.

ilçede yaşanan alt yapı sorununa yönelik kalıcı çözümler üretmek için kaliteli bir çalışma ortaya koyduklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, ilçenin artık 100-150 yıl alt ve üst yapı sorunu yaşamayacağını belirtti.

BİRECİK'E PRESTİJ CADDESİ

İlerleyen günlerde üst yapı ve sinyalizasyon çalışmalarına başlayacaklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Büyükşehir Belediyesi olarak Fırat'ın incisi Birecik'te 2 aydır yoğun bir alt ve üst yapı çalışması yapıyoruz. Yıllardır ilçede yaşanan su baskınları ve alt yapı sorununa yönelik kalıcı çözümler üretmek için kaliteli bir çalışma ortaya koyarak yağmur suyu drenaj ve içme suyu hattını tamamen değiştirdik. İlçe merkezinde sürdüğümüz çalışmadan dolayı bölge esnafına rahatsızlık verdiğimizin farkındayız. Büyükşehir Belediyesi olarak sistemli ve kaliteli bir şekilde çalışarak ilk olarak ilçe genelinin tamamının alt yapısını tamamladıktan 10 gün gibi kısa bir sürede ilçenin asfalt ve akıllı sinyalizasyon çalışmalarını tamamlayacağız. Doğru bir belediyecilik anlayışıyla sağlıklı bir alt yapı ve düzgün bir kentleşme ortaya çıkartmayı hedefliyoruz" dedi

BİRECİK'TE 100 YILLIK ÇALIŞMA

Alt yapı çalışmalarının  şehirler için önemli, Belediyeler içinde zor bir karar olduğunu belirten Başkan Nihat Çiftçi, " Birecik'in alt yapısı ve üst yapısında kullandığımız kaliteli malzemeler sayesinde ilçemizi  100-150 yıl sonrasına taşıyabilecek bir çalışma yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi ekipleri olarak çalışmaları yakından takip ediyoruz. Allah'ın izniyle ilçenin alt yapısını ilerleyen günlerde tamamlayarak üst yapı çalışmalarına başlıyoruz. Sürdürülen çalışmalardan dolayı bölge esnafımızın mağdur olduğunu biliyor ve bu yüzden vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Allah'ın izniyle bu yol tamamlandığında standartlarıyla çok kaliteli bir iş çıkartmış olacağız" dedi.

KAYNARPINAR, "BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ, BİRECİK'İ ŞAHLANDIRDI"

İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Birecik İlçe Başkanlığını da ziyaret eden Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını teşkilat üyelerine anlattı.

Büyükşehir Belediyesinin ileriye dönük 100 yıllık öngörülü bir şekilde çalıştığının altını çizen Birecik AK Parti İlçe Başkanı Müslüm Kaynarpınar ise, "Başkanımız Nihat Çiftçi'ye teşekkür ediyoruz. Bu kadar kısa bir sürede bu kadar çalışmaları beklemiyorduk. Önceki ziyaretlerinde burayı Şahlandıracaklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, ilçenin yıllardır beklediği hizmetleri bir anda verdi. Yaptıkları çalışmalarla ilçenin yüzyıllık geleceğini ön gören alt, üst ve prestij caddesi uygulaması ile Birecik'te yeniden bir kentleşme oldu" dedi.

İlçe ziyaretleri kapsamında Birecik Naci Nihat Sözmen Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerle buluşan Başkan Nihat Çiftçi, deneyimlerini paylaştı.

Daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından Birecik Hatice Sadık Fincan Ortaokulunda verilen Çevre Bilinci ve Yangın eğitimini öğrencilerle birlikte izleyen Başkan Nihat Çiftçi, öğrencilere kırtasiye yardımında bulunarak çevre eğitimi seti hediye etti.

BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ VE EŞİ SEMA ÇİFTÇİ, BİRECİKLİ KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ

Son olarak Birecik Halk Eğitim Merkezinde kadınlarla buluşan Başkan Nihat Çiftçi ve Sema Çiftçi, Kadınların sorun ve taleplerini dinledi. Kadınların yapmış olduğu el işi sergisini de gezen Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik yapmış olduğu çalışmaları anlattı.

www.balikligol.com 

Nihat Çiftçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret