Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFA BOZKIRLARI POSTERLERDE

ŞANLIURFA BOZKIRLARI POSTERLERDE
ŞANLIURFA BOZKIRLARI POSTERLERDE

 

Şanlıurfa ilinde bir çok ortak kurumla iş birliği içerisinde yürütülen “Urfa Bozkırları Projesi” kapsamında Şanlıurfa’nın bozkırları hakkında poster ve etiketler basıldı.

 

Şanlıurfa doğasının bozkır olduğunu ve bunun dışlanmaması gereken tam tersine sahiplenilmesi ve bozkır olarak kalması gerektiğini vurgulayan poster ve etiketler, bayrak tür olarak Çizgili Sırtlan ve Çöl Varanına yer verdi.  

 

Doğa Korumacı uzmanlar; Şanlıurfa’da dünya üzerinde çok nadir  bozkır sistemleri bulunmaktadır. Bu sebeple hiçbir yerde olmayan canlı türleri bölgemizde yaşamaya devam etmektedir dedi.

 

Uzmanlar; Bu bozkırlar maalesef Çam ağaçlandırması nedeniyle günden güne yok olmaktadır. Şanlıurfa doğası bozkırıyla güzel ve anlamlıdır. Eğer yanlış ağaçlandırma çalışmaları devam ederse bu bozkırda yaşayan ender canlılarda yok olacaktır. Yetkililerden yanlış ağaçlandırma yapmaması ve bozkırları olduğu gibi kabul edip, ilk bakışta görülmeyen, çöl varanı, çizgili sırtlan , uzun kulaklı çöl kirpisi, ceylan gibi canlıları bünyesinde yaşadıklarını unutmamaları gerektiğini vurguladı. .    

 

 

Yapılan bu çalışmalar, Birecik Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi, Doğa Derneği, Doğa Kültür ve Yaşam Derneği ortaklığı, Birleşmiş Milletler GEF Küçük Destek Programı (SGP) tarafından desteğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında gerçekleştiriliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler