Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa ŞANLIURFA BOZKIRLARI POSTERLERDE

ŞANLIURFA BOZKIRLARI POSTERLERDE

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2011 Çarşamba 19:57
ŞANLIURFA BOZKIRLARI POSTERLERDE

 

Şanlıurfa ilinde bir çok ortak kurumla iş birliği içerisinde yürütülen “Urfa Bozkırları Projesi” kapsamında Şanlıurfa’nın bozkırları hakkında poster ve etiketler basıldı.

 

Şanlıurfa doğasının bozkır olduğunu ve bunun dışlanmaması gereken tam tersine sahiplenilmesi ve bozkır olarak kalması gerektiğini vurgulayan poster ve etiketler, bayrak tür olarak Çizgili Sırtlan ve Çöl Varanına yer verdi.  

 

Doğa Korumacı uzmanlar; Şanlıurfa’da dünya üzerinde çok nadir  bozkır sistemleri bulunmaktadır. Bu sebeple hiçbir yerde olmayan canlı türleri bölgemizde yaşamaya devam etmektedir dedi.

 

Uzmanlar; Bu bozkırlar maalesef Çam ağaçlandırması nedeniyle günden güne yok olmaktadır. Şanlıurfa doğası bozkırıyla güzel ve anlamlıdır. Eğer yanlış ağaçlandırma çalışmaları devam ederse bu bozkırda yaşayan ender canlılarda yok olacaktır. Yetkililerden yanlış ağaçlandırma yapmaması ve bozkırları olduğu gibi kabul edip, ilk bakışta görülmeyen, çöl varanı, çizgili sırtlan , uzun kulaklı çöl kirpisi, ceylan gibi canlıları bünyesinde yaşadıklarını unutmamaları gerektiğini vurguladı. .    

 

 

Yapılan bu çalışmalar, Birecik Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi, Doğa Derneği, Doğa Kültür ve Yaşam Derneği ortaklığı, Birleşmiş Milletler GEF Küçük Destek Programı (SGP) tarafından desteğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında gerçekleştiriliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com