Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Belediyesinden "Yapı Denetimi" toplantısı

Şanlıurfa Belediyesinden
Şanlıurfa Belediyesinden

Yapı Denetimi Uygulaması ile ilgili olarak Şanlıurfa Belediyesi bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol başkanlık yaptı. Şanlıurfa Belediyesi Gece Kondu ve Sosyal Konutlar Müdürü Metin Aloğlu’nun da hazır bulunduğu toplantı Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.Toplantıya çok sayıda yapı firması katıldı.

Toplantıda görüşlerini dile getiren yapı firmalarına, 4708 sayılı Yapı Denetimi Uygulaması ile can ve mal güvenliğini teminen, imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına, standartlara uygun kaliteli yapı yapılması için proje ve yapı denetimini sağlamak ve yapı denetimine ilişkin usul ve esasları düzenlemenin amaçlandığı aktarıldı.

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, 4708 sayılı Yapı Denetimi Uygulaması'nın daha önce pilot illerde uygulandığını ancak 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren bütün illerde yürürlüğe girdiğini söyledi. Toplantının ilkini bütün bölgeleri çağırarak yaptıklarını bundan sonra semt semt yapacaklarını aktaran İzol, şunları dile getirdi: "Bu toplantıyı 4708 sayılı Yapı Denetim Uygulaması'nın anlaşılmayan yönlerinin tespit edilmesi, bilinmesi gereken hususların anlatılması ve bilgi transferi yapılması hususunda bu toplantının önemli katkıları olacağına inanıyoruz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı