Reklamı Geç
Advert
Advert

Şanlıurfa Belediyesi'nde Toplu Sözleşme Sevinci-VİDEO

Şanlıurfa Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Şanlıurfa Belediyesi'nde Toplu Sözleşme Sevinci-VİDEO
Şanlıurfa Belediyesi'nde Toplu Sözleşme Sevinci-VİDEO
Buna göre, 987 işçiyi ilgilendiren 3 yılı kapsayan Toplu Sözleşme gereğince ücret zammı 1. yıl %11, 2. yıl %12, 3. yıl ise 13 oranında arttı. Sosyal haklarla beraber işçilere toplamda 1. yıl %26, 2. yıl %27, 3. yıl ise 28 oranında zam yapılmış oldu.

Belediye Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcıları Mustafa Aydın, Fevzi Yücetepe, Emin İzol, Habib Arslan, Hizmet-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Reşat Özmen ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bazı belediye birim amirleri katıldı.

Şanlıurfa’da belediyecilik alanında 8 yıllık süreçte gelinen noktada yakalanan başarının tamamen bir ekip başarısı olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Fakıbaba, belediye olarak her zaman çalışanların haklarını günü gününde verdiklerini söyledi.

Fakıbaba, “Çalışanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Örnek gösterilecek iş ortamı ve huzurumuz var. Bunun sağlanmasında emeği geçen başta sendika başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine minnettarım. Aynı teşekkürü başkan yardımcılarına ve birim amirlerime de ediyorum. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olup, işimize sahip çıkalım. Her iki tarafta belediye çalışanlarının refahı ve huzuru için çaba göstermekti. Gelinen noktada alınan kararın herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Hizmet-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Reşat Özmen ise yaptığı açıklamada 11. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sona varıldığını belirterek, görüşmelerde her iki tarafı da mutlu edecek bir karar aldıklarını söyledi.

Özmen, “Görüşmelerde bize her fırsatta zaman ayıran başta belediye başkanımız Fakıbaba ve başkan yardımcılarıyla birim amirlerine teşekkür ediyoruz. 20 Aralık 2011 tarihinde başlayan bugün 6. sini gerçekleştirdiğimiz oturumun sonunda mutlu sona varıldı. Toplamda 987 işçiyi ilgilendiren 3 yılı kapsayan Toplu Sözleşme gereğince ücret zammı 1. yıl %11, 2. yıl %12, 3. yıl ise 13 oranında arttı. Sosyal haklarla beraber işçilere toplamda 1. yıl %26, 2. yıl %27, 3. yıl ise 28 oranında zam yapılmış oldu. Yani 52 TL olan en düşük yevmiyenin taban fiyatı 60 TL’ye yükseltildi. Görüşmeler sırasında gerek sendikamızın gerekse de belediyemizin çıkarlarını gözeten belediye cephesine ve sendika üyelerimize bende teşekkür ediyorum. Bu artışla birlikte her ay parasını düzenli alan işçi kardeşlerimizin bu miktarı güle güle harcamalarını diliyorum” diye konuştu.
URFA belediyesi toplu sozlesmede mutlu son ile balikligol_com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu