Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Belediyesinde revizyon olacak mı?

AK Parti’ye katılan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, bazı belediye başkan yardımcıları ile bazı birim müdürlerini görevden alacağını ve bunların yerine yeni atamalar yapacağı konuşuluyor.

Şanlıurfa Belediyesinde revizyon olacak mı?
Şanlıurfa Belediyesinde revizyon olacak mı?

29 Mart 2009 yerel seçimlerini kazandıktan sonra 4 olan belediye başkan yardımcılığı sayısını 7’ye yükselten Başkan Fakıbaba, ilk defa Belediye kadrosunda revizyona gidecek. Seçimleri bağımsız olarak kazanan ve geçtiğimiz haftalarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi eliyle taktığı rozetle ‘ailem’ dediği AK Parti’ye katılan Fakıbaba, özellikle bazı birim müdürlerinin çalışmalarından rahatsız olduğu öğrenildi.  Bu birimleri kontrolünde bulunduran 2 veya 3 Belediye Başkan Yardımcısının görevden alınarak yerine başka isimlerin atanacağı belirtiliyor.

Fakıbaba’nın, AK Parti’ye geçmesinden sonra 2014 yerel seçimlerine kadar şehrin eksik ve tamamlanması gereken projeleri yetiştirebilmesi için böyle bir revizyon kararı aldığı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Özellikle kentsel dönüşüm konusuna bugüne kadar istenilen düzeyde başarı elde edemeyen Başkan Fakıbaba, 2014’e kadar kentsel dönüşüm konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten destek istediği ve bu projeleri biran önce hayata geçirmek için sıkı bir çalışma içerisinde…

Bunun neticesinde AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen bir mahalle toplantısında; Fakıbaba hayalim dediği Topdağı, Yakubiye, Dedeosman ve Buhara ile Mancı mahallelerinde kentsel dönüşüm yapmak istediğini belirtmişti.

Şanlıurfa Belediyesi’nde gerçekleştirilecek bu revizyon önümüzdeki günlerde netleşecek.

UĞUR BUDAK / Sembol

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba AK Parti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Topdağı Yakubiye Dedeosman Buhara Mancı Şanlıurfa Belediye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!