Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Bediüzzaman’ı anma’ya hazır

Büyük İslam Alimi Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vefatının 53. yıl dönümü dolayısıyla Bediüzzaman Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı ile Risale-i Nur Enstitüsünün organize ettiği Bediüzzamanı Anma haftası etkinlikleri

Şanlıurfa Bediüzzaman’ı anma’ya  hazır
Şanlıurfa Bediüzzaman’ı anma’ya  hazır

içersinde yer alan “ İnsanlık ve Dünya Barışı için Said Nursi’nin Milliyet Anlayışı ” konulu Konferans  9 Mart   2013 Cumartesi  Akşamı  Şanlıurfa Urfa City (Mozaik)  Kültür Merkezinde yapılacak.

 

Konferansın  açış konuşmasını Bediüzzaman Vakfı adına Yrd.Doç.Dr. Murat Ergin   yaparken,  Yeni Asya Gazetesi Yazarı ve Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet BATTAL konuşmacı olarak katılacak.

Bediüzzaman Vakfı Başkanı  Ahmet Rüzğar, Bediüzzaman hazretlerinin Urfa’ya verdiği ehemmiyete dikkat çekerek şunları söyledi.” Bediüzzaman hazretleri eserlerinde Urfa ve Urfalıya çok önem vermektedir. Ben onlara dua ediyorum demiştir. Memleketimizin kültür hayatına hizmet gayesiyle her yıl Şanlıurfa’da Bediüzzaman’ı anma  toplantıları düzenliyoruz. Tüm halkımızı hayatını iman ve Kur’an hizmetine adayan Bediüzzaman hazretlerini anma toplantısına davet ediyoruz. Dedi.

 

23 Mart 1960 Yılında Şanlıurfa’da İpek Palas Otelinde vefat eden Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin  vefatının 53.yıldönümü dolayısıyla yapılacak olan programın tanıtımı ve duyurusu Şanlıurfa’da bilbordlar, el ilanları, afişler ve radyo programlarında duyuruldu.

Bediüzzaman Vakfı Yrd.Doç.Dr. Murat Ergin anma Şanlıurfa Yeni Asya Gazetesi Prof.Dr. Ahmet BATTAL Bediüzzaman Said Nursi Ahmet Rüzğar Urfa Urfalı İpek Palas Oteli bilbordlar el ilanları afişler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması