Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa BDP'ye Kötü Haber

Şanlıurfa BDP'ye Kötü Haber

Şanlıurfa Valiliği BDP'nin Ceylanpınar İlçesinde yapmayı planladığı Eylemin güvenlik sağlanamayacağı gerekçesiyle yasaklandığı açıkladı.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2013 Cuma 11:31
Şanlıurfa BDP'ye Kötü Haber

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı" Basınımızda yer alan bazı haberlerde; BDP (Barış ve Demokrasi Partisi) organizesinde, başta İlimiz ve bölge iller olmak üzere tüm yurttan sağlanacak katılımlar ile 4-5-6 Ağustos 2013 tarihlerinde Ceylanpınar İlçemize gidileceği, sınırımızın karşı bölgesinde yaşanan bazı olayları protesto etmek amacıyla burada kitlesel yürüyüş/çadır kurma gibi eylemler yapılacağı bilgileri yer almaktadır.

Düşünceyi açıklama ve yayma ile toplantı ve gösteri yürüyüşü haklan en temel haklardan olup idarece koruma altındadır. Ancak komşumuz Suriye'de yaşanan savaşın olumsuz etkileri ile bugüne kadar çok sayıda vatandaşımız seken mermiler ve düşen bombalar sebebiyle yaralanmış, bir kısmı da hayatını kaybetmiştir.

Sınır İlçelerimizde yapılacak açık hava toplantıları/kitlesel yürüyüşler gibi etkinlikler, etkin güvenlik tedbirlerinin alınamayacağı ve can kaybı gibi telafisi mümkün olmayan olumsuz sonuçlara yol açabileceği nedeniyle son derece mahzurludur.

Sayılan sebeplerle 4-5-6 Ağustos 2013 tarihlerinde Ceylanpınar İlçemizde yapılması planlanan gösteri yürüyüşü ve benzer etkinlikler Valiliğimizce yasaklanmıştır.

Vatandaşlarımızın kendilerinin ve ailelerinin can güvenliklerini düşünerek idaremizin almış olduğu yasaklama kararına uyacaklarına itimat etmekteyim.Denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com