Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa Bdp Kadın Meclisinden Açıklama

Şanlıurfa Bdp Kadın Meclisinden Açıklama

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2010 Cumartesi 17:54
Şanlıurfa Bdp Kadın Meclisinden Açıklama
BDP Şanlıurfa Kadın Meclisi, kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüze karşı tecavüz kültürünü aşalım çağrısı yaptı.

BDP Şanlıurfa Kadın Meclisi, kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüze karşı tecavüz kültürünü aşalım çağrısı yaptı.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde yapılan basın açıklamasına BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, BDP Kent Meclisi üyesi kadınlar ve parti üyeleri katıldı.

BDP Şanlıurfa Kent Kadın Meclisi adına açıklama yapan Leyla Akça, gençliği özgür ve demokratik geleceği yaratmanın temel dinamiği olarak gördüklerini söyledi. Akça, son dönemlerde kadına ve çocuklara yönelik taciz, tecavüz ve şiddet olaylarında artış gözlemlendiğini belirterek, Tecavüz bir insanlık suçudur. Dolayısıyla mağdur tüm insanlık ailesidir. Toplumda gelişen ve korkunç boyutlara ulaşan tecavüz kültürünün artık kadınla birlikte çocuklara ulaşmasının bu kadar aleni oluşuna karşın hukuksal tedbirlerin alınmaması kaygı vericidir. Kadın, toplumsal yaşamın en önemli üretici gücü, barışın ve toplumsal uzlaşın örgütleyicisi ve koruyucusudur. Kadınlarımıza, çocuklarımıza yönelik bu saldırıların önü alınmazsa ciddi anlamda toplumsal kargaşa ortaya çıkar ve toplumda yaratılmaya çalışılan hoşgörü kültürü zarar görür dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com