Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa Başvuruda 1. Oldu

Şanlıurfa Başvuruda 1. Oldu

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğüne 13. Proje Çağrı Döneminde toplam yatırım tutarı 117 Milyon TL olan 54 proje sunuldu. IPARD programının uygulandığı 42 il bazında en çok yatırım yapılacak il sıralamasında Şanlıurfa birinci oldu.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2015 Pazartesi 14:28
Şanlıurfa Başvuruda 1. Oldu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa il Koordinatörü Mustafa BOZKURT yaptığı açıklamada: “On üçüncü çağrı dönemimiz 10 Şubat 2015 itibari ile tamamlanmış ve Şanlıurfa İl Koordinatörlüğümüz yapılacak yatırımlar açısından çok başarılı bir dönem yaşamıştır” dedi. Bozkurt; Şanlıurfa genelinde yapılacak yatırımlar için 54 adet proje alındığını ve bu projelerin toplam yatırım bedelinin 117 Milyon TL olduğunu ifadelerine ekledi. Ayrıca Şanlıurfa’mıza en büyük yatırımların bu dönemde sunulduğunu ve alınan bu projelerin Şanlıurfa’nın ekonomisine çok önemli katkılarının olacağını söyleyen Bozkurt, “Yapılacak bu yatırımlar ile; Kırsal kesimde istihdam artacak, insanlara yeni iş kapıları açılacak, köyden kente göç önlenecek, AB standartlarında üretim yapan işletmelerin sayısı artacak ve tarımsal ürünlerin Avrupa pazarına erişimi kolaylaşacak ” dedi.

BOZKURT, “İl Koordinatörlüğümüze sunulan projelerin sektörel dağılımı : Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması tedbiri kapsamında 6 proje, Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması tedbiri kapsamında 1 proje, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması tedbiri kapsamında 3 proje, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi tedbiri kapsamında 17 proje, Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi tedbiri kapsamında 24 proje, Kırsal Turizm tedbiri kapsamında 3 proje olmak üzere toplam 54 projenin kabulü şeklinde gerçekleşmiştir ” dedi.
BOZKURT; Projesi yetişmeyen veya varsa yeni proje düşünenlerin de TKDK Şanlıurfa il Koordinatörlüğünü takip etmelerini ve önümüzdeki aylarda yapılacak yeni çağrılar kapsamında başvurmalarını beklediği sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da kuraklık samanı vurdu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com