Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa basınında yeni dönem, BİK açılıyor

Şanlıurfa basınında yeni dönem, BİK açılıyor

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, BİK Şube açılışının Şanlıurfa basını için hayırlara vesile olmasını dilediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2012 Çarşamba 10:39
Şanlıurfa basınında yeni dönem, BİK açılıyor
Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğünün Şanlıurfa’da Şube açmaları münasebetiyle bir açıklama yaptı. Polat, BİK Şube açılışının Şanlıurfa basını için hayırlara vesile olmasını dilediklerini söyledi. BİK Şubesinin faaliyete başlamasıyla, Şanlıurfa basınında yeni bir dönemin de başlayacağına dikkat çeken Polat,  “BİK, Cemiyetler ve basın kuruluşları olarak hep birlikte bu süreci, Şanlıurfa basınının derlenip – toparlanacağı, etkinleşip - güçleneceği, itibar ve değer kazanacağı bir dönem olarak değerlendirmeliyiz. Bu yeni dönemde herkesin kanun ve mevzuata saygılı ve bağlı olması gerektiğine inanıyoruz. Kanunsuzluk, yanlışlık ve suistimallerin yeni dönemde yer almaması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için de BİK yöneticilerinden dirayet ve samimiyet, camiamızdan da kanun ve mevzuata saygılı ve bağlı olmalarını bekliyoruz. Yeni dönemle ilgili olarak basın kuruluşlarımız ilgili mevzuat ve yeni getirilen yükümlülükleri dikkatli bir şekilde gözden geçirmeli, yeni dönemle ilgili hazırlıklarını yapmalıdır. Basın kuruluşlarımızın güç birliği, birleşme ve ortaklaşmalara gitmelerini zorunlu kılan bir döneme girmiş bulunmaktayız. Bunların altyapısını oluşturmak, şartlarını belirlemek üzere diyalog ve görüşme ortamlarını hazırlamak üzere de hareket geçmek zamanıdır. Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak; ilimizde temiz, özgür ve güçlü bir yerel basının oluşması için şimdiye kadar verdiğimiz mücadeleyi, bundan sonra da başta BİK Şubesi olmak üzere bu değerlere inanan meslek örgütlerimiz ve basın kuruluşlarımızla birlikte vermeye devam edeceğiz” dedi. Bilindiği gibi, BİK Genel Kurulu tarafından 2011 yılı Mayıs ayındaki toplantıda Şanlıurfa ilinde BİK Şubesi açılmasına dair karar alınmıştı. BİK Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde, Şanlıurfa’daki Şube Müdürlüğünün hizmete başlangıç tarihi 16 Temmuz 2012 olarak tespit edildi. 16 Temmuz’da Vilayetle göbek bağı kesilecek olan yerel basın, kadro ve sayfa sayısı başta olmak üzere daha güçlü bir şekilde okuyucu karşısına çıkacak.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com