Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa, basın bayramını kutladı

Şanlıurfa, basın bayramını kutladı

24 Temmuz basın bayramı ve sansürün kaldırılışının 105. yıl dönümü dolayısıyla Şanlıurfa’da siyasetçiler basın bayramını kutladı.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:10
Şanlıurfa, basın bayramını kutladı

BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez 24 Temmuz basın bayramı ve sansürün kaldırılışının  yıl dönümü dolayısıyla basın bayramını kutladı.

 

İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı İbrahim Toru ile birlikte açıklamalarda bulunan Başkan Av. Yusuf Eğilmez; “Bilgi toplumu olabilmenin olmazsa olmaz ayaklarından biri hatta birincisi olan basınımızın yüzyılı aşkındır kutladığı bayramlarını kutluyorum.

 

İlimizde siyasal, sosyal ve ekonomik yapıyı geliştirmek için yapılan tüm işlerde basınımıza çok büyük işler düşmektedir. Basın halkla kamuoyu arasında köprü vazifesi görür. Halk ile kurumları birleştirir. Basın insanların vicdanı ve sesidir.

 

Gece gündüz mefhumu olmaksızın çalışan basın mensupları üzerine düşen görevini eksiksiz, basın ahlak ve ilkelerine uygun yapması en büyük temennimizdir.

 

Demokrasinin temel taşlarından olan(yerel gazete, dergi, radyo, İnternet siteleri, televizyonların, ajans ve ulusal medya temsilcilerinin) basınımızın bayramını en kalbi duygularımla kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

 

BAŞKAN FAKIBABA, BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladı.

 

Başkan Fakıbaba, Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, basının; demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geldiğini belirtti.

 

Fakıbaba, "Şanlıurfa’da faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo, televizyonlarımız ve ulusal ajanslarımız temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan değerli basınımızın bayramını en kalbi duygularımla kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim" dedi.

 

İBRAHİM TORU BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı İbrahim Toru, 24 Temmuz Basın'da sansürün kaldırılması ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı Medya ve Tanıtım Başkanı  İbrahim Toru,24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında,

Basın bayramının 2. Meşrutiyetin ilanından sonra, çıkarılmak istenen gazeteler sansür görevlilerince incelenmesine son verildiğini ve bu tarihten itibaren 24 Temmuz "Basında sansürün kaldırılması" olarak tarihe geçtiğini belirtti.

İbrahim Toru,  mesajında şu görüşlere yer verdi;

"Türk basınından sansürün kaldırılması ve basın bayramı olarak anılan 24 Temmuz milletimizin özgür ve tarafsız basına olan özlemiyle önem kazanmaktadır. Gazeteci olmanın ne kadar zor bir görev olduğunu hepimizin malumudur. Unutulmamalı ki demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve verme özgürlüğünün en etkili yöntemi olan basınımız, demokrasimizin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların en başında yer almaktadır. Toplumda dördüncü kuvvet olabilen, kamuoyunun pek çok konuda bilgilendirilmesini ve aydınlatılmasını sağlayan basınımızın, bu görevi yerine getirebilmesinde "basın özgürlüğü" büyük önem taşımaktadır. Günümüzde modern toplumlarda bilgiye ulaşmanın da yolu olan yazılı ve görsel medyanın herhangi bir baskı altında kalmaksızın yapacağı doğru ve tarafsız bilgi paylaşımı oldukça önemlidir. Özellikle bu zor koşullarında milletimizi haberle buluşturmak için gece gündüz, kar kış, yağmur çamur demeden çalışan değerli basınımızın her alanında görev yapanların "Basın Bayramı'nı kutluyorum." -

BAŞKAN ZAHİT, BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Ak Parti Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, 24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayınladı.

 

‘Basın hürdür, sansür edilemez’ diyen Başkan Mustafa Zahit, düşünce ve ifade özgürlüğünün önemine vurgu yaparken, basının kamuoyunun sesi olma görevini yerine getirebilmesi için doğru, ilkeli ve objektif yayıncılık anlayışından vazgeçilmemesi gerektiğini ifade etti.

 

Ak Parti Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansür uygulamasının kaldırılmasının 105'inci yıldönümü kutlayarak, “Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, toplumu yaşanan gelişmelerden haberdar eden en önemli kurumlardan birisidir. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak, halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de büyük katkı sağlamaktadır. Atatürk; 'Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir' şeklindeki sözleri ile basının gücüne ve önemine değinmiştir. Demokrasinin kesintisiz ve etkin bir şekilde işlemesi için basın görevini her türlü sansürden uzak ve meslek etiği kuralları çerçevesinde yerine getirmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda ve sorumluluk duygusu içinde haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın, basında sansürün kaldırılması ve basın bayramını kutlar, çalışma yaşamlarında başarılar dilerim” dedi.

 

ŞANLIURFA GAZETECİLER BİRLİĞİNDEN BASIN BAYRAMI MESAJI;

“Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur”

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, '24 Temmuz Basın Bayramı' nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Polat mesajında, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşlarının demokrasinin güçlenmesine de katkı sağladığını ve basının demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, mesajında; “Basın halkla kamuoyu arasında köprü vazifesi görür. Halk ile kurumları birleştirir. Basın insanların vicdanı ve sesidir. Basın halkın gözü kulağıdır. Demokrasinin de vazgeçilmez unsurudur. Demokrasinin temel taşlarından olan 'Basın Özgürlüğü', şeffaf yönetim ilkesinin de yapı taşlarındandır. Yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Basının, kısıtlamalara maruz kalmadan çalışmalarını özgür bir ortamda sürdürmesi, demokrasimizi güçlendirirken, kamuoyunun duyarlılığını artırmakta ve bilinçlenmesine katkı sağlamaktadır. Diğer taraftan basının özgürlüğü ve çok sesliliği, insanlarımızın farklı düşüncelere saygı duymalarına imkan vermekte ve birlikte yaşama kültürüne zemin oluşturmaktadır. Basın özgürlüğü, düşünce ve ifade özgürlüğünün en önemli biçimidir. Bu çerçevede basınımızın ve basın çalışanlarının her türlü baskı ve tehditten uzak çalışmalarını sağlamak, demokrasimiz için vazgeçilmez bir görevdir. Basın mensuplarımız, toplumu aydınlatmak, kamuoyu oluşturmak, iç ve dış dünyadan haberdar etmek için her koşulda, sorumluluk bilinciyle çalışarak zor ve meşakkatli görevi yerine getirmektedir. Şanlıurfa’mızda ve ülke genelindeki basın-yayın çalışanlarının bu sorumluluk bilinciyle yaptıkları ve yapacakları duyarlı çalışmaların ilimizin her alanda başarıya ulaşmasında büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Gelişmiş demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir. Basın kuruluşlarımızın, özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken, ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemeleri, sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri de, hiç kuşkusuz büyük önem taşımaktadır. Basında sansürün kaldırılışının 105. yıl dönümü vesilesiyle, bütün basın emekçilerinin Basın Bayramını tebrik ediyor, kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum. İlimizde faaliyet gösteren yerel gazete, radyo ve televizyonlarımız, yaygın gazete ve ajansların temsilciliğini yapan tüm değerli basın mensuplarımızın da 24 Temmuz Basın Bayramını en içten duygularla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelere yer verdi.

 

ACET; BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

CHP Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Mustafa ACET 24 Temmuz Basın Bayramını Yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Kutladı.

ACET; yaptığı yazılı basın açıklamasında Türkiye’de ve Şanlıurfa’da basının ayrı bir yerde olduğunu söyleyerek Tüm basın mensuplarının bayramını kutladı.

Konuşmasına devam eden ACET; basın mesleği çok büyük ve yüce bir meslektir bizim görmediklerimizi duymadıklarımızı bizlere duyuran ve görmemizi sağlayarak halk ile kamuoyu arasında bir köprü vazifesi görmektedir.

Gecesini gündüzüne katarak tek amaçlarının bizlere doğru tarafsın haber yetiştirmek olan basın ahlak kuralları ve ilkeleri çerçevesinde bizlere uygun görev yapmaları temennimizdir.

Dünyanın gözü ve kulağı olan demokrasinin temel taşlarından olan basın mensubu arkadaşlarımın 24 Temmuz basında sansürün kaldırılmasının ardından 105 yıldır kutlanan basın bayramını en kalbi duygularımla kutlar başarılarının devamını dilerim.

Dilerim cezaevinde sebepsiz yatan 70 civarındaki basın Mensupları da en kısa zamanda özgürlüklerine kavuşurlar.” Dedi.

 

AKYÜREK:ETİK DEĞERLERE SAHİP BASINI KUTLARIM


Her yıl 24 Temmuz'da kutlanan 'Gazeteciler ve Basın Bayramı' nedeniyle bir açıklama yapan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek’ Etik değerler üzerinde özveri ile çalışan Şanlıurfa Basının Bayramını kutlarım’dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili MehmetAkyürek Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü dolayısıyla  yazılı bir açıklama yaptı.

Basının çağdaş demokrasilerde iletişimin, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynayan vazgeçilmez temel unsurlardan biri olduğunu vurgulayan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek “24 Temmuz 1908 tarihinde basınımızın üzerindeki sansürün kaldırılmasıyla toplumumuzun gelişmesinde, çağdaşlaşmasında ve ilerlemesinde önemli mesafeler alındı.Basın mensupları, ülkemizdeki gelişmeleri doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunmak suretiyle, toplumu aydınlatmak, eksiklikleri sorgulamak gibi önemli bir görevi üstlenmiştir. Gazetecilik, emek, fedakarlık ve büyük özveri isteyen bir meslektir. Bu sektörde çalışan arkadaşlarımız, yaşadıkları  Kentin nabzını tutarak, topluma yön veren ve her türlü sıkıntıya rağmen bizlerin habere kolay ulaşmamızı sağlayan  Devlet- Millet kaynaşmasını  üstlenen fedakar insanlardır. Basın İlkelerine sadık,Etik değerlere bağlı şekilde, büyük bir özveriyle çalışan bütün Şanlıurfa  basın çalışanlarının bayramını kutluyorum’dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com