Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Barosundan Somali için Kampanyası

Şanlıurfa Barosundan Somali için Kampanyası
Şanlıurfa Barosundan Somali için KampanyasıŞanlıurfa Barosu Somali başta olmak üzere Afrika’da yaşanan açlık dramının görüntüleri sofralarda lokmaları boğazımıza tıkmaya yetiğini belirterek; “İnsanlığın bir ayağının uzayın derinliklerinde olduğu çağımızda diğer ayağının açlıktan ölmeye yüz tutması ironik bir durumdur” dedi.

Baro Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada; “Kara Afrika’nın tarih boyunca sömürgeciler tarafından sömürülmesine şahit olduk.  İnsanlarının köleleştirilmesi, yerüstü ve yer altı zenginliklerinin çıkartılıp sömürgeci ülkelere refah payı olarak dağıtılması sonucu bugünlere varıldı. Açlıktan çocuklarının ölümlerini çaresizce bekleyen annelerin dramını hep beraber izliyoruz. Bu dram eldeki yiyeceği yetmediği için iki çocuğundan birini yaşatabilmek uğruna, ölüme terk edeceği çocuğunu seçmenin kahredici acısını asla unutamayacak anneler ortaya çıkardı” dedi

Şanlıurfa Barosu Yönetim Kurulu Avukatlık Kanunu'nun 76. maddesinde baroya verilen görevler arasında yer alan “ insan haklarını savunmak ve korumak” ilkesinden yola çıkarak en temel insan hakkı olan yaşama hakkının ortadan kalkmasına neden olan açlık tehlikesine kayıtsız kalmamak için avukatlara verilecek olan iftar yemeğinin iptal edilmesine ve bedelinin Afrika’ya yollanmasına karar verdiklerini söyleyen Şanlıurfa Barosu; Baromuz ayrıca kendi içinde avukatların katılacağı bir bireysel yardım kampanyası da başlatmıştır. Kampanya sonucu toplanacak yardımlar resmi kanallarla Afrika’da açlıkla mücadele eden insanlara gönderecektir” 


www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir