Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Barosundan Lice açıklaması

Şanlıurfa Barosundan Lice açıklaması

Lice İlçesi Kayacık Köyü'nde yapılmak istenen karakol inşaatını protesto olayları nedeniyle Şanlıurfa BAROsu başkanı Av. Ali Murat Bucak, bölge baroları adına açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2013 Çarşamba 16:32
Şanlıurfa Barosundan Lice açıklaması

İşte o açıklama; “28 Haziran 2013'de Diyarbakır'ın Lice İlçesi Kayacık Köyü'nde yapılmak istenen karakol inşaatını protesto eden halka, güvenlik güçleri tarafından ateş açılmış, Medeni Yıldırım isimli bir genç ölmüş, 9 kişi ise yaralanmıştır.

 

Çözüm süreci denilen bu dönemde öncelikle karakol inşaatlarına devam etmek, yeni karakollar yapmak, bu süreci sabote etmek ve provoke etmek anlamına gelir. Çatışmaların bittiği bir zamanda 136 yeni karakol inşaatına başlamak bu konuda hükümetin art niyetli olduğunu göstermektedir. Uyuşturucuya karşı mücadele adına da olsa açıklamalar inandırıcı değildir.

 

Ayrıca toplumun her üyesinin karşı olduğu bir durumu protesto etmek gösteri yapmak hakkı vardır. Bu gösteriler esnasında halka ateş açmak, çok abartılı bir orantısız güç kullanma durumudur. Gezi olayları sırasında güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanması, ülkemizde önemli olaylara neden olduğu gibi bütün dünya tarafından da protesto edilmiştir. Buna rağmen aynı anlayışın devam ediyor oluşu endişe vericidir.

 

Biz aşağıda imzası bulunan Barolar bu durumu protesto ediyor, yetkilikleri hukuk çerçevesinde kalmaya, sürece uygun davranmaya davet ediyoruz.

 

 

ŞANLIURFA BAROSU

TUNCELİ BAROSU

BİNGÖL BAROSU

VAN BAROSU

MUŞ BAROSU

AĞRI BAROSU

SİİRT BAROSU

MARDİN BAROSU

BATMAN BAROSU

KARS BAROSU

BİTLİS BAROSU

ŞIRNAK BAROSU

HAKKARİ BAROSU

DİYARBAKIR BAROSU

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com