Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa Barosundan BDP Vekili Ayhan için kınama

Şanlıurfa Barosundan BDP Vekili Ayhan için kınama

Şanlıurfa Barosu Başkanı Av. Ali Fuat Bucak; “Biz Şanlıurfa Barosu olarak adil yargılama ilkelerine aykırı olan bu tutumu kınıyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2013 Cumartesi 13:23
Şanlıurfa Barosundan BDP Vekili Ayhan için kınama

Bucak yaptığı açıklamada; “Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan’ın tahliyesi bir hukuk skandalına dönüşmüştür. Cumhuriyet Savcısı 3 gün önce Anayasa Mahkemesinin kararını emsal göstererek Ayhan’ın tahliyesi yönünde mütalaa verdiği halde, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi bu konuda karar vermekte direnmektedir. Başka bir dosyadan yargılanan diğer tutuklu milletvekili Gülser Yıldırım hakkında ilgili savcı henüz mütalaa vermediği ve Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararını beklediği için Mahkeme bunu bahane ederek Ayhan hakkında da karar vermemektedir. Ayrı dosyalardan yargılanan kimselerin durumu birlikte ele alınamaz. Her biri ayrı ayrı olarak ele alınması gerekirken Mahkemenin bu tutumu bir takım hukuk dışı etkenlerin devreye girdiğini gösterir. Biz Şanlıurfa Barosu olarak adil yargılama ilkelerine aykırı olan bu tutumu kınıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da Ulaşıma Vizyonel Bakış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com