Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Barosünda Cübbe Giyme Heyecanı

Şanlıurfa Barosunda Avukatlık ruhsatlarını alarak avukatlık mesleğine ilk adım atan iki avukat, düzenlenen yemin töreninin ardından rozet takarak cübbelerini giydi.

Şanlıurfa Barosünda Cübbe Giyme Heyecanı
Şanlıurfa Barosünda Cübbe Giyme Heyecanı admin

Yemin töreninin ardından M.Celal Eriş ve Emine Demirel, avukatlık ruhsatı alarak cübbelerini giydi. Mesleğe ilk adım atan M.Celal Eriş’e Baro Başkanı Ahmet Tüysüz cübbe giydirirken, Emine Demirel’e ise Av. Aydın Fırıncıoğlu cübbesini giydirdi. Törene Baro Başkanı Ahmet Tüysüz, avukatlar aileleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Baro Başkanı Ahmet Tüysüz, “Mesleğe yeni adım atan avukat arkadaşlarımız, bugüne kadar yaptıkları eylemleri, tasarrufları sadece şahıs bazında kendilerini bağlasa da bugünden sonra hepimizi bağlar. Dolayısıyla çok daha ağır ve ikinci bir sorumluluk gerektirmektedir. Bu ünvanı layıkıyla ve hakkıyla taşıyabileceklerine eminiz. Tekrar tebrik ederek bu meslekte başarılar diliyorum.” dedi.

‘4 BUÇUK YILA YAKIN BİR SÜREDİR BU GÜNÜ BEKLİYORDUK’

“4 yıllık eğitimden sonra yaklaşık 12 ay boyunca stajımız sürdü.” diyen Mehmet Celal Eriş, “Ayrıca stajdan sonra 3 ay boyunca ruhsat bekledik. Yani 4 buçuk yıla yakın bir süredir bu günü bekliyorduk. Bugün gerçekten OHAL döneminde bu kadar sıkıntı yaşanırken adaletin tesir etmesi gerektiği bir noktada biz de avukat olarak, yeni mesleğe adım atmış biri olarak elimizden gelenini yapmaya hazırız. Baro Başkanı Ahmet Tüysüz’ün elinden aldığım ruhsatım ve yine Aydın Fırıncıoğlu’nun takdim ettiği cübbemle de inşallah biz de artık adalet yolunda destek sağlamak için bu yola başkoyduk. Bu yoldan ilerleyeceğiz.” diye konuştu.

‘AVUKATLIK KUTSAL BİR MESLEKTİR’

Eriş, “Adalet noktasında gerçekten işini iyi yapan avukatlara, savcılara, hakimlere, yargı mensuplarına ihtiyacımız vardır. Bu sebeple bence avukatlık kutsal bir meslektir. Ayrıca sadece bu vasıfları taşımak da yetmiyor, hakkaniyette ve donanımda birey olarak düşünmek lazım. Bu sebeple günümüzde artan sorunları özellikle Şanlıurfa’da gündemdeki sıkıntıları gördüğümüz zaman, davaları gördüğümüz zaman hem ihtiyacı artan bir alan hem de gerçekten vasıflı avukatlara açık olduğunun aşikar göstergesidir. Hedefimizde bizim bu sıkıntıların yükünü azaltmak. Bir an önce biz de hukuk mercine destek olarak bu mesleğe binevi katkıda bulunmaktır.” ifadelerini kullandı.

‘BU HAYATTA BİLGİNİN NE KADAR DEĞERLİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK’

Cübbesini giydikten sonra duygularını ifade eden Emine Demirel, “Biz 24 yaşındayız, kendimizi bildik bileli eğitime adadık kendimizi. Bu hayatta bilginin ne kadar değerli olduğunu öğrendik. Hayatta bilgiyi paylaşan kişi bilgi olmayı hak eden ve bilgi denizinin kurak bir çöle dönüştürdüğü rekabet mesleği olan avukatlıkta bilgi paylaşıp bilgeliğe erişmiş kişi ve beni teşkil eden üstadım Av. Eyyüp Sabri Tinaş’dır. Kendisi hem insani, hem hukuki hem de mesleki tecrübelerini bana yansıttı ve her türlü desteği sağladı.” şeklinde konuştu. (Ruhaajans)

Ahmet Tüysüz Emine Demirel kimdir Emine Demirel Aydın Fırıncıoğlu Aydın Fırıncıoğlu kimdir baroda cübe hiyme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak