Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Barosu katliam ve vahşetlere sessiz kaldı

Şanlıurfa Barosu katliam ve vahşetlere sessiz kaldı

Şanlıurfa Barosu, Kobani'de IŞİD ile yaşanan çatışmalardan kaçıp Türkiye'ye gelen YPG'lilerin gözetim altında tutulmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Baronun son günlerde yaşanan vahşet ve katliamlarla ilgili sessiz kalması ise dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2014 Perşembe 14:03
Şanlıurfa Barosu katliam ve vahşetlere sessiz kaldı

ŞANLIURFA- Kobani’de IŞİD’le savaşırken kaçarak Türkiye’ye sığınan YPG’lilerin gözetim altında tutulmasını yaptığı basın açıklamasıyla protesto eden Şanlıurfa Baro Başkanı Av. Ali Fuat Bucak, Suriye’den gelenlerin kötü muamele gördüklerini iddia etti. Öte yandan Baro başkanının PKK/HDP yandaşlarının yapmış oldukları katliam, vahşet ve yağmalama olaylarıyla ilgili değerlendirmede bulunmaması ise dikkatlerden kaçmadı. 


 

Şanlıurfa Baro Başkanı Bucak, gözetim altında tutulanlarla yaptıkları görüşmelerde, Suriye’den gelenlerin kötü muamele gördüklerini iddia etti. Gözetim altındakilerin savaştan kaçan, aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu sivil kişilerden oluştuğunu iddia ederek, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu göre bu sığınmacılara, “İdari Gözetim Kararı” verilemeyeceğini belirtti.


Şanlıurfa Barosu gözetim altında olan Suriyelilerin yaşadıklarını hukuksuzluk olarak değerlendirip protesto ederken, PKK/HDP yandaşlarının sebebiyet verdiği, bölgede günlerce süren şiddet olaylarına, yaşanan vahşet ve katliamlarla ilgili bir değerlendirmede bulunmaması ise dikkatlerden kaçmadı. (Sedat Kuşulay /Abdulhakim Bulut - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com