Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Şanlıurfa Barosu; Erol Köse, çocuklarımızı şaklabanlıklarına alet etme

Şanlıurfa Barosu; Erol Köse, çocuklarımızı şaklabanlıklarına alet etme

Şanlıurfa Barosundan Erol Köse’nin twitlerine çok sert açıklama yaparak; “Masum çocuklarımızı bu işe alet etmek yerine, show için başka şaklabanlıklar yap” denildi.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2012 Salı 15:50
Şanlıurfa Barosu; Erol Köse, çocuklarımızı şaklabanlıklarına alet etme
İşte o açıklama; "Magazin dünyasında bazen polemik yaratarak gündemde kalma öteden beri yapıla gelen bir şeydir ve doğal karşılanması gerekir. Ancak hukuksal sınırları zorlayarak toplumu ayrıştırıcı toplumsal barışı zedeleyici, konusu suç teşkil eden hakaret içerici söz, tutum ve davranışların magazinsel polemik sayılamayacağı, ifade hürriyeti kapsamında hukuksal koruma görmeyeceği aşikardır.Irkçılık toplumu felakete götürebilecek olan çok tehlikeli “biyolojik bir silahtır”. Toplumsal barışın altına dinamit koyacak ahlaksız sözler sarf ederek bunları “kendi show dünyasına” alet edecek kadar insanlıktan nasibini almamış canlılar da yaşıyormuş aramızda. Bu ilk değil son da olmayacak. Hitler’e özentili olanlar tarihe baksın. Ne demek istediğimiz anlaşılır. İnsanlık tarihi; siyah, beyaz veya sarı renk ayrımı olmaksızın, adına Türk, Kürt, Arab, Acem, Ermeni, İngiliz, Fransız, Aborjinler, Kızılderililer ve isimleri bu açıklamaya sığdırılamayacak kadar uzun olan Adem ile Hava’nın çocukları tüm kültür ve inanç gruplarınca oluşturulmuştur.Erol KÖSE’nin gayri ahlaki olduğu kadar ayrımcılık içeren ve ırkçılık ifade eden bu çirkin sözlerini lanetliyoruz. Konu basında yer alarak aleniyet teşkil ettiğinden basın savcılarının derhal harekete geçerek konuyu ciddiye almaları ve soruşturma açması gerekmektedir. Bu sözler olası bir suçu tahrik ve toplum açısından da tehlike suçu niteliğinde olup, ceza hukuku bakımından da insanlığa karşı suç teşkil edebilecek özelliktedir. Çünkü başta Anayasa olmak üzere Türkiye’nin de taraf olduğu BM Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’de aşağıdaki maddelerde koruma altına alınan haklar gereğince devletin harekete geçme zorunluluğu bulunmaktadır.

“Madde 2/1:Taraf Devletler, bu Sözleşme’de yazılı olan hakları kendi yetkileri altında bulunan her çocuğa, kendilerinin, ana–babalarının veya yasal vasilerinin sahip oldukları, ırk, renk, cinsiyet, dil, siyasal ya da başka düşünceler, ulusal, etnik ve sosyal köken, mülkiyet, sakatlık, doğuş ve diğer statüler nedeniyle hiçbir ayrım gözetmeksizin tanır ve taahhüt ederler.

Madde 4:Taraf Devletler, bu Sözleşme’de tanınan hakların uygulanması amacıyla gereken her türlü yasal, idari ve diğer önlemleri alırlar.”Twitter'da ırkçı olduğu yönündeki eleştirilere "evet ırkçıyım" diyerek yanıtlayan bu iki ayaklı canlıya bizim tavsiyemiz masum çocuklarımızı bu işe alet etmek yerine, show için başka şaklabanlıklar yapması. Hiç olmasa ortaya çıkacak şeyler zeka ürünü olurlar” denildi.

İŞTE O TWİTLER 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com