Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Barosu, Bingöl'deki utanç davasına müdahil oldu

Şanlıurfa Barosu, Bingöl'deki utanç davasına müdahil oldu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Baroları, Bingöl'de E.A.(16) adlı kız çocuğuna cinsel istismar iddiasıyla 4 uzman çavuş hakkında başlatılan soruşturmaya müdahil olduklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2013 Salı 16:25
Şanlıurfa Barosu, Bingöl'deki utanç davasına müdahil oldu

Bölge baroları adına basın açıklamasını okuyan Şanlıurfa Baro Başkanı Ali Fuat Bucak; "Son günlerde ülke gündemine yoğun şekilde yansıyan, Bingöl İli’nde meydana gelen çocuk mağdureye yönelik cinsel istismar ve hürriyeti tahdit suçu iddiasıyla alakalı olarak Bingöl İli’nde bulunmaktayız.

 

Meydana gelen olayın vahameti, toplumda yaratmış olduğu infial, şüphelilerin kamu görevlisi olmaları ve baroların kamu hizmeti yürütmesinden doğan sorumluluğa istinaden bölge baroları olarak, söz konusu bu olayla ilgili Bingöl’de toplanan bölge baro başkan ve temsilcilerinin almış olduğu ortak karar neticesinde,

Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı ve mağdur vekili ile görüşülerek söz konusu soruşturma dosyasına müdahillik talebinde bulunulmuştur. Bu karar ve talep doğrultusunda, söz konusu olayın sonuna kadar, yerelde Bingöl Barosu ve genelde de Bölge Baroları olarak takipçisi olunacak, mağdur ile ailesine hukuki, manevi destek sunulacaktır.

Soruşturma dosyasında gizlilik kararı alınmış olması nedeniyle şu an için dosya içeriği incelenememiş olup, dava açıldığı veya gizlilik kararı kaldırıldığı takdirde gerekli tüm incelemeler ivedi olarak yerine getirilecek ve gerekli adımlar atılarak kamuoyu bilgilendirilecektir" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com