Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa Barosu Bağımsızları Desteklemiyor

Şanlıurfa Barosu Bağımsızları Desteklemiyor

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2011 Cuma 14:11
Şanlıurfa Barosu Bağımsızları Desteklemiyor

Şanlıurfa Barosu Şanlıurfa’da yayımlanan bir kısım yazılı ve görsel yayın organlarında “Şanlıurfa Barosundan Bağımsızlara Destek” “Barodan Bağımsızlara Destek”  başlıklı haberleri yalanladı.
Tüm siyasi parti adayları ile bağımsız adaylara karşı eşit mesafedeyiz diyen Şanlıurfa Barosu, yaptığı yazılı açıklamada şöyle denildi: “12 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerle ilgili Şanlıurfa’da yayımlanan bir kısım yazılı ve görsel yayın organlarında “Şanlıurfa Barosundan Bağımsızlara Destek” “Barodan Bağımsızlara Destek” gibi başlıklar atılarak baromuzun tarafsızlığını gölgeleyecek haberler yapıldığı görülmüştür.

Bilindiği üzere Baro adına karar ama alma organı Baro Yönetim Kuruludur ve açıklamalar Baro Başkanlığı tarafından yapılır. Başkanlığımız tarafından yapılan tüm açıklamalar baromuzun resmi web sitesinde yayınlandığı gibi yine baromuz elektronik posta adresinden tüm basın mensuplarına aynı anda haber olarak geçilmektedir.

Basın meslek ilkelerine aykırı olarak yapılan asılsız ya da yanıltıcı haberlerin sorumluluk doğurduğu aşikârdır. Yargının üçayağından biri olan savunma kurumunun tarafsızlığını korumada oldukça hassas davrandığımızı ve buna önem verdiğimizi hatırlatmak istiyoruz. Tekrarlamak istiyoruz ki, tüm siyasi parti adayları ile bağımsız adaylara karşı eşit mesafedeyiz. Baromuza kayıtlı üye sayısının 500 avukat olduğunu hatırlatarak, bazı üye avukatların adaylara destek açıklamasının bu şekilde çarpıtılarak haber yapılmasının bilgi eksikliğinden kaynaklandığını ummak istiyoruz.

Kamuoyunda Yanılgı Oluşturan Basın Kuruluşlarının İş Bu Tekzip Metnini Yayınlamalarını Bekliyoruz. Haberlerin düzeltilmemesi halinde hukuksal değerlendirmeler sonucu gerekli yasal girişimlerde bulunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu basına ve kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz”
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com