Advert
Advert
Advert

Akçakale’de Bilim ve Sanat Sergisi açıldı

Şanlıurfa Akçakale ilçesinde Fen ve Bilim Teknolojileri Sergisini düzenlenen törenle Açtı.

Akçakale’de Bilim ve Sanat Sergisi açıldı
Akçakale’de Bilim ve Sanat Sergisi açıldıAkçakale Kaymakamlığı ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Akçakale Fatih Sultan Mehmet ilk ve ortaokul bahçesinde düzenlen Fen ve bilim Teknolojileri sergisine Kaymakam Eyüp FIRAT ve Vatandaşlarında katıldığı bir törenle açıldı.

Akçakale kaymakamı Eyüp FIRAT"ın açılışını yaptığı sergiye, Akçakale Kaymakam Eyüp FIRAT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil TEKYILDIZ, Akçakle ilçe Emniyet Müdürü Mahmut ÇETİN, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Müslüm KOYUNCU, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
2015/2016 Eğitim Öğretim yılında Öğrencilerin El işi, Fen ve Bilim Teknolojileri becerileri, Maket, Resim, Hat Sanatı, Ebru Sanatı ve çeşitli buluşlarının sergilendiği stantları gezen Kaymakam FIRAT ve misafirler öğrencilerin el emeği ve göz nuruyla yaptıkları eserlere hayran kaldılar.

Akçakale kaymakamı Eyüp FIRAT yaptığı açıklamada şunları söyledi” Fatih Sultan Mehmet ortaokulundayız çocuklarımızın hayal dünyalarını bilime olan yatkınlıklarını gördük gerçekten Akçakale adına Şanlıurfa adına Türkiye adına umut dolu; özelikle bölgenin sorununa el atmışlar. Çocuklar güneş enerjisiyle çalışan paneller yapmışlar hatta bir çocuğumuz güneş enerjili ocak yapmış. Mülteci sorunu ile ilgili projeler üretmişler. Gençlerimize imkânlar sağlandığında her birinin ayrı birer cevher olduğunu bu sergi bizlere fazlasıyla gösteriyor emeklerinden dolayı başta okul müdürlerimize, milli eğitim müdürümüze, öğretmenlerimize ve çocuklarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarının geleceği çocuklarımızdır" dedi.

Şanlıurfa Akçakale ilçesi Fen ve Bilim Teknolojileri Sergisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu