Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa AK Parti’nin kalesidir

Şanlıurfa AK Parti’nin kalesidir

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, düzenlediği basın toplantısında seçim sürecini değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2015 Çarşamba 12:37
Şanlıurfa AK Parti’nin kalesidir

Şanlıurfa El Ruha Otelinde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç,  “Şanlıurfa AK Parti’nin kalesidir, kalesi olmaya devam edecektir” dedi.

Çok demokratik ve sekin bir seçim sürecini geçirdiklerini dile getiren Güvenç; “ Diyarbakır’daki olayları saymasak çok sakin bir seçim geçirdik. Milletimize Hayırlı olsun. Milletimizin verdiği bu karar başımızın üstündedir. Verilen kararları iyi okuyacağız. Umarım tüm siyasi partiler bu sonucu iyi okurlar” dedi.


KİMSE UMUTSUZ OLMASIN!
Ortaya çok seçim sonuçlardan istikrarlı bir hükümetin çıkmasının mümkün görünmediğini söyleyen Celalettin Güvenç;  “Türkiye tabi ve doğal kaynakları çok fazla değil. Türkiye Emekle üreterek zenginleşmeye çalışan bir ülke. Onun için istikrar lazım. Birlik beraberlik lazım. Lüzumsuz kavgalar yerine emeğe dayalı, çalışmaya dayalı bilgiye dayalı bir sistem kurulmalı diyoruz. Ama seçim sonuçlarından çıkan tabloda bu mümkün görünmüyor.  Buna rağmen herkes üzerine düşeni yapmalı. Çünkü ülkemizin ve milletimizin buna ihtiyacı var. Şunu da ifade edeyim ki; hiç kimse umutsuz olmasın. Bu sorunları aşacak güçteyiz. Biz büyük bir ülkeyiz” diye konuştu.


URFA’DAKİ OY KAYBI TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE
Urfa’daki oy kaybı Türkiye ortalamasının üzerinde olduğuna dikkat çeken Başkan Güvenç; “Urfa’da önemli oranda oy kaybımız var. Türkiye’de toplanda yüzde 7-8 oranında olan kaybımız Şanlıurfa’da daha fazla olmuştur.  Biz bunun nedenlerini soğukkanlılıkla araştırırız halkımızın bize verdiği mesajı araştırırız. Halkımızın iradesi başımızın tacıdır. Herkes bilmelidir ki Şanlıurfa huzurun ve barışın başkentidir. AK Parti’nin kalesidir. Urfa Ak Parti’nin kalesi olaya da devam edecektir. Çok açık ifade ediyorum; karamsar değiliz. Kimse de karamsar olmasın. İnşallah daha huzur dolu ve yatırımların arttığı bir kent olmayı Şanlıurfa koruyacaktır.” Dedi.


HALKIMIZIN SAĞLIKLI SONUÇLARA İHTİYACI VARDIR
Sonuçları değerlendirirken saklıklı değerlendirmeye ihtiyaç olduğunu söyleyen Güvenç; İlk defa konuşuyorum seçimle ilgili. Bunu ifade etmeyi yerinde görüyorum. Burada bazı spekülasyonlar yapılıyor. Şu mu sorumlu bu mu sorumlu gibi. Seçim sonuçlarından sadece bir bir kurumu ve kişiyi sorumlu gibi göstermek iyi niyetli yaklaşım değildir. Tüm Türkiye’de oy kaybı olmuştur. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Bunların tamamı partimizin genel merkezinde yetkili organları tarafından araştırılıyor. Sağlıklı sonuçlara halkımızın ihtiyacı vardır” dedi.
Güvenç, konuşmasında kendilerine oy veren ve vermeyen tüm halka  teşekkür etti. Vatandaşlık görevlerini yerine getirip oy kullanmak için sandığa giden Şanlıurfalılara ayrıca teşekkür etti.
Haber: Mehmet Guli Aslan/ www.balikligol.com

YORUMLAR
  • yorum2015-06-19 01:02:11faydalı amaca

    Güvenç beyinde zaten sorunu olan vatandaşları dışlamaktır sen oy vermeyenlere teşkkür et güvenç bey oy verenleride dışla kardeşim

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Baydilli, 15 Temmuz şehit ailesini unutmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com