Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa AK Parti İl Başkan adayları mülakata alınıyor

AK Parti Şanlıurfa 5.Olağan il kongresi öncesi yeni dönemde İl Başkanı olmak isteyen isimleri belirlemek üzere İl koordinatörü Ahmet İnal çalışmalarına başladı.

Şanlıurfa AK Parti İl Başkan adayları mülakata alınıyor
Şanlıurfa AK Parti İl Başkan adayları mülakata alınıyor

2015 yılında yapılacak olan AK Parti büyük kongresi ve genel seçimler öncesi teşkilatlarda kongreler devam ederken, 4 ocak 2015 günü yapılacak olan AK Parti Şanlıurfa İl kongresi öncesi kimin yeni İl Başkanı olacağı soruna cevap aranıyor. Yaklaşık 4 yıl boyunca İl Başkanlığını başarıyla yürüten Av.Yusuf Eğilmez'in Milletvekili aday adayı olacağını açıklaması üzerine yeni İl Başkanını belirlemek üzere partinin üst düzey yönetimi resmi süreci başlatmış oldu.

AK Parti Şanlıurfa İl Koordinatörü Batman eski Milletvekili Ahmet İnal bugün Şanlıurfa'ya geldi. İl Başkanı Yusuf Eğilmez ile bir süre görüşen İnal, daha sonra il Başkanlığına resmi olarak müracaatını yapan isimlerle birer bir bizzat kendisi görüşecek.

Şanlıurfa'da her kesimin kabul göreceği bir ismi İl Başkanı yapmak için çalışacaklarını ve nihaiyi kararın Başbakan Ahmet Davutoğlu' nun vereceğini belirten İnal, Urfastar gazetesine İl Başkanının belirleme süreci değerlendirdi.

İl Başkan adayları ile bire bir görüşmesinin ardından bazı STK ve Kanaat önderleri , partinin ana kademeleri Belediye Başkanları, Milletvekillerinin önerilerinin alacaklarını ifade eden İl Koordinatörü İnal' Her şeyden önce Üniversite mezunu olacak olan adayımızı çok iyi araştıracağız, Urfa'nın kabul göreceği isimleri AK Parti Genel Başkan yardımcımız Teşkilat işleri Başkanımız Süleyman Soylu ve ekibine sunacağız, sanırım 3-4 isim Ankara'ya davet edilecektir. Bu arkadaşlarımızla Ankara'da yeninden bir mülakat yapılacaktır, nihaiyi kararı Başkanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu verecektir. 4 Ocak 2015 günü yapılacak olan İl kongresinden en az 10 gün önce yeni İl Başkanımızı kamuoyuna açıklamış olacağız'dedi.

İL TEŞKİLATI İKİ İSİM ÖNERDİ.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı olmak isteyen isimler dün İl Başkanlığına gelerek resmi müracaatlarını yaptılar. Kamuoyunun kabul gördüğü isimlerin İl Başkanlığı için resmi müracaatlarını yapmaları AK Parti camiasını sevindirdi. yeni dönemde il Başkanı adayı olmayacak olan Yusuf Eğilmez ve yönetimi ise dün akşam toplanarak, İl Başkanı olmak isteyenlerin destekleme kararını aldıkları öğrenilirken, Av. Bekir Kan ve Abdurahman Kırıkçı İl Başkanı adayı olduklarını yönetici arkadaşlarına açıkladılar.

Öte yandan İl Başkan adaylığı için dün partiye resmi müracaat eden isimler ise şöyle, Harran Üniversitesi Öğretim görevlisi M.Ali Cevheri, Mali Müşavir Abdullah Yeşil ve Akçakale eski Belediye Başkanı Ahmet Akay.

Urfastar

ak parti urfa şanlıurfa Mehmet Ali Cevheri Mali Müşavir Abdullah Yeşil Ahmet Akay abdurrahman kırıkçı bekir kan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır