Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Şanlıurfa Adıyamanlılar Derneği 5. Kongresini yaptı

Şanlıurfa Adıyamanlılar Derneği 5. Kongresini yaptı

Şanlıurfa Adıyamanlılar Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği, 5. Olağan Genel Kongresini Şanlıurfa’daki Dernek Merkezinde yaptı.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2012 Cuma 19:39
Şanlıurfa Adıyamanlılar Derneği 5. Kongresini yaptı

Yönetim Kurulu eski Başkanı Zeki Doğan, İş adamı İsmail BAĞIBAN ve Dernek Emektarlarından Hacı ÖZALPER, geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan 5. Olağan Genel Kurul toplantısında yaptıkları konuşmalarda, Şanlıurfa Adıyamanlılar Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğinin kuruluş, amaç ve faaliyetlerinden bahsettiler.

Konuşmacılar özetle şu ifadelere yer verdiler;

“Kurmuş olduğumuz bu gönüllüler hareketi bir sivil toplum örgütü olarak eğitim, kültür ve sosyal dayanışma alanında 2004 yılından beri resmi olarak faaliyet göstermektedir. Globalleşen günümüz dünyasında, ülkeler ve devletler sivilleşme alanında büyük adımlar atmaktadır. Bu adımlar içerisinde en önemlisi Sivil Toplum Kuruluşlarının hayatımız içerisine yerleşmesidir. Dolayısıyla insanlar yaşadıkları topluma hizmet amacıyla bilinçli ve programlı bir şekilde sivil toplum kuruluşları bünyesinde teşkilatlanmaktadırlar. Dağınık bir ordu misali değil de planlı, programlı ve teşkilatlı bir şekilde sonuca gitmektedirler. Dünyamızdaki ve ülkemizde ki bu gelişmelerle birlikte biz Şanlıurfalı Adıyamanlılar olarak, memleketimizden 110 km uzaklıkta böyle bir dernek kurduk. Amacımız Adıyaman milliyetçiliği yapmak değil. Yaşadığımız yer olan Şanlıurfa ya hizmettir.”

“Zira faaliyet alanımız Şanlıurfa olduğu için yapacağımız faaliyetler ve hizmetler de Şanlıurfa adına olacaktır. 13 yıldan beri birçok eğitim ve öğretim amaçlı konferans faaliyetleri yürüttük. Halit ERTUĞRUL, Şadi EREN ve Vehbi VAKKASOĞLU gibi değerli insanlar, derneğimizin organizasyonuyla çeşitli konferanslar verdiler.”

“Yine önemli bir faaliyet olarak gördüğümüz kan bağışı ve yardımı çalışmalarımızla elektronik ortamda tutuğumuz 300 kişilik kan grubu listeleri ile hastalarımızın yanında olmaya çalıştık. Ramazan aylarında düzenlediğimiz iftar yemekleri, ailesinden uzakta eğitim gören öğrencilerimize sağladığımız burslarla ve bizim için eski olan birçok kişi için yeni olacaktır realitesiyle dernekte sürekli olarak açık tuttuğumuz giyilebilir ve yeni giysilerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması kampanyaları ile hayırsever dostlarımızın yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalıştık.”

“Ayrıca geleneksel hale getirdiğimiz pikniklerle ve her hafta düzenlediğimiz halı saha maçlarıyla üyelerimiz arasında kaynaşmayı sağlamaya çalıştık dedi.”

Daha sonra gündemin ikinci maddesi gereği divan teşekkülü yapıldı. Hacı ÖZALPER ve Ramazan POLAT tarafından verilen bir önerge ile divan başkanlığına İsmail BAĞIBAN katipliklere Mevlüt ERSAYAN ve Sıddık Ekrem GÜNDÜZ oy birliği ile seçildikten sonra divan heyeti yerini aldı.

Gündemin 6. maddesi gereği seçimlere geçildi. Tüzük gereği Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri seçimi için oylama yapıldı. Genel kurul tarafından oy tasnif yetkisi divana verildi. Yapılan Oylama tasnifi neticesi Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil üyeliklerine;

YÖNETİM KURULUASIL ÜYELİKLERİNE;

1- Mehmet YILMAZ (Mühendis)

2- Kemal BAĞIBAN (Mühendis)

3- Zeki DOGAN (Öğretim üyesi)

4- Mehmet KARATAŞ (Yönetici)

5- Teyar YILDIRIM (Yönetici)

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELİKLERİNE;

1-Mehmet EKİNCİ (Memur)

2-Mehmet DELİBALTA (Yönetici)

3-Mevlüt ERSAYAN (Yönetici)

4-Sıddık Ekrem GÜNDÜZ (Yönetici)

5-Bilal FIRAT (Eğitimci)

DENETİM KURULU ASIL ÜYELİKLERİNE;

1- İsmail BAĞIBAN (Sanayici)

2- Hüseyin BODUR (İş Adamı)

3- Ramazan POLAT (İş Adamı)

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELİKLERİNE;

1- Ahmet ÖZALPER (Esnaf)

2- Mehmet BAĞCI (Memur)

3- Ziya FIRAT (Esnaf) seçildiler.

Olağan Kongre yeni yönetimin teşekkülü ve üyelerin dilek ve temennileri ile sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com