Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Adalet Sarayında basın bürosu açıldı

Şanlıurfa Adalet Sarayı'nda basın mensuplarının daha rahat çalışmasına olanak sağlamak ve muhatap bulmalarını kolaylaştırmak amacıyla basın bürosu açıldı.

Şanlıurfa Adalet Sarayında basın bürosu açıldı
Şanlıurfa Adalet Sarayında basın bürosu açıldı

Basın Bürosu açılışına Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak ve birçok basın mensubu katıldı.

Basın bürosunun açılışında konuşan Başsavcı Kuş, gerek ulusal basını, gerekse yerel basını takip edebilmek ve adliyede muhatap bulması açısından bu açılışı gerçekleştirdiğini belirtti.

Gerek yazılı basını, gerekse de görsel basını önemsediklerini aktaran Kuş, “Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinin bir ihtiyaç olduğunu bu ihtiyacı gidermenin ise güzide basınımıza düştüğünü biliyoruz ve farkındayız. Basın büromuz sizlerle birlikte çalışacaktır ve sizlere hizmet edecektir.” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının kendilerine ait çalışma ofisinin açılacağı müjdesini veren Kuş, “Şimdi bir hedefimiz daha kaldı o da basın mensuplarına adliyede kendilerine ait bir çalışma ofisi kurabilmek. İnşallah bunu da biliyorsunuz yer sıkıntımız var bu sıkıntıyı da hallettiğimizde ilk hedefimiz bu basın ofisini sadece basın mensuplarına hizmet eden içinde interneti çalışma masaları olan bilgisayarları olan gerektiğinde diğer teknik cihazların olacağı bir basın ofisini kurmak olacak. Bunu da inşallah en kısa sürede kurmanın sözünü veriyoruz.” dedi.

Açılış sonrasında kısa bir değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak ise, “Basın, adliye ve polisimiz birlikte çalışmadığı zaman başarıya ulaşmak mümkün değil. Birliktelik oluşmadığı takdirde yanlış haberlere yol vereceğimizi sayın başsavcımızı iletmiştik. Sayın savcımızın bu duyarlılığından dolayı Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği ve çalışan tüm arkadaşlarımız adına kendisine teşekkür ederiz.” açıklamalarında bulundu. (Ramazan Casuk - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!