Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa 2 OSB'ye Ciddi Yatırımcı Geliyor

Şanlıurfa 2 OSB'ye Ciddi Yatırımcı Geliyor

Şanlıurfa 2. Organize Sayayi bölgesi için Ciddi Yatırımcılar davet edildi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2012 Salı 13:03
Şanlıurfa 2 OSB'ye Ciddi Yatırımcı Geliyor

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Cem Negrin, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi’ye ilimizin teşvik sistemindeki konumu, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) devam eden çalışmalar ile mevcut işgücü potansiyellerini aktardığı bir yazı göndererek, ilimizin avantajlarından yararlanarak yatırım yapmak üzere Şanlıurfa’ya davet etti.

Başkan Ertekin, gönderdiği yazıda şu bilgilere yer verdi: “Şanlıurfa, Yeni Teşvik Sistemine göre 6. Bölgede yer almakta olup, desteklenen Sektörlerin Genişliği, işgücü maliyetlerinin azaltılması ve finansman imkânlarının genişletilmesiyle yatırımlarda en avantajlı iller arasındadır.

Şanlıurfa GAP uluslararası kargo havaalanı ve diğer bölge illerine kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca  başta Suriye ve Irak olmak üzere Ortadoğu ülkelerine çok yakın bir konumda olmamız nedeniyle bu pazarlara rahatlıkla ulaşabilmesi, ayrıca Şanlıurfa’ya kadar ilerletilmiş olan otoyol sayesinde Mersin ve İskenderun limanları ile ülkenin diğer bölgelerine de kısa sürelerde varılması mümkündür. Şanlıurfa 2. Organize Sanayi Bölgesinde ciddi yatırımcılarımıza tahsis edilecek parseller mevcuttur. 3. OSB’nin ise  hazırlıkları devam etmektedir. İşçi bulma sorunumuz, iş koşullarınız iyi oldukça olmayacaktır. 640.000 gencimiz var.

Şanlıurfa’da yapacağınız yatırımlarınızın size geri dönüşü çok daha hızlı olacaktır. Avantajlardan yararlanmak ve yatırım süreçlerinizin tümünde işlerinizi kolaylaştırmak için Sizi ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız”.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ceza yağdırdı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com