Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa 2. OSB hızla gelişiyor

Şanlıurfa 2. OSB hızla gelişiyor

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa-Gaziantep karayolu üzerinde kurulan 2. Organize Sanayi bölgesinde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2013 Perşembe 15:49
Şanlıurfa 2. OSB hızla gelişiyor

 

Fabrikaları geze Vali Güvenç, tesis sorumlularından yapılan çalışmalar ve faaliyet alanlarıyla ilgili bilgi aldı. Yeni kurulan tesisteki incelemelerinin ardından 2. Organize Sanayi Bölgesini gezen Vali Güvenç, 2. OSB’nin tamamlanmasıyla Şanlıurfa’da istihdam sorununun çözülmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Toplam 261 parsel alan üzerine kurulan bölge tamamlandığında 110 tesisin üretimde olacağını aktaran Vali Güvenç, faaliyette olan firmaların toplam yatırım tutarının 330 milyon TL, toplam istihdam sayısının ise bin 63 kişi olduğunu belirtti. Vali Güvenç, inşaatta olan ve projedeki firmaların da faaliyete geçmesiyle istihdamın yaklaşık 6 bin kişiye ulaşmasının hedeflendiğini dile getirdi.

2. Organize Sanayi bölgesindeki incelemelerinin ardından Vali Celalettin Güvenç, Valilik toplantı salonunda yapılan İstihdam Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda kent gelinde gerçekleştirilen istihdam projeleri ve yapılan değerlendirildi. Öte yandan İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Urfist’13 kariyer fuarı hakkında sunum yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com