Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ŞANİMDER'den Suriyeli yetimlere iftar

ŞANİMDER'den Suriyeli yetimlere iftar

Şanlıurfa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ŞANİMDER) Akçakale kampında kalan Suriyeli yetimlere iftar verdi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2016 Cuma 13:24
ŞANİMDER'den Suriyeli yetimlere iftar

 Şanlıurfa Akçakale ilçesi Dilruba Konuk evleri ve yetimhanesinde kalan  Yaklaşık Suriyeli 150 yetim çocuğa iftar verildi.

Çoğunluğu Suriye'de süren çatışmalar nedeniyle babalarını kaybeden yaklaşık 150 yetim çocuğun barındığı yetimhanede iftar veren ŞANİMDER Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, yetim çocukları ümmettin çocukları olarak gördüklerini ve sahip çıkmaya çalıştıklarını belirtti.

Ümmettin her bir ferdi gibi yetimlerinin de kendilerine bir emanet olduğunu söyleyen ŞANİMDER Başkanı Kırıkçı,  "Akçakale de bulunan Suriyeli yetim çocuklarla iftar yaptık. Aziz mahmut hudai Vakfı tarafından idare edilen Dilruba konuk evleri ve yetim hanesinende Şanlıurfa ŞANİMDER olarak Ümmetin çocukları ile iftar ettik. her bir çocuğun ayrı bir acı hikayesi var. ama tüm çocukların tek bir eksiği var daha fazla ilgi ve daha fazla sevgi. bizlerde bir geceliğine de olsa bunlara sevgimizi ve ilgimizi göstermek için onlarla iftarda bir araya geldik. burada ki duamız; çocuklar yetim kalmasın. anneler babalar ölmesin. İnsanlık mutlu olsun" dedi.
 

 İftar Programına ŞANİMDER başkanı Abdurrahman Kırıkçı, denetim kurulu başkanı Zeki Kurt yönetim kurulu üyeleri; Ömar Faruk Sezer, Murat Mujdeci, Suphi Çiçek, Reşat Eski, Selamı ileri ve Bekir Egilmez katıldı.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com