Advert
Advert
Advert

ŞANİMDER Başkanı Kırıkçı; Sorunları yetkililere aktarıyoruz

Şanlıurfa İmam Hatip Mezunları Ve Mensupları Derneği (ŞANİMDER) 4+4+4 eğitim sistemi ile yoğunluğa cevap vermek için yoğun çaba sarf ediyor.

ŞANİMDER Başkanı Kırıkçı; Sorunları yetkililere aktarıyoruz
ŞANİMDER Başkanı Kırıkçı; Sorunları yetkililere aktarıyoruz

ŞANİMDER Başkanı Abdurrahman Kırıkçı yaptığı açıklamada; "Şanlıurfa İmam Hatip Mezunları Ve Mensupları Derneği (ŞANİMDER) olarak İmam Hatip okullarında eğitim kalitesinin yükselmesi için eğitim imkanlarının iyileştirilmesi konusunda faaliyet yapan bir derneğiz. Okullarımızın ihtiyaçları, sorunları ve öğrencilerimizin talepleri ile ilgili her türlü girişimde bulunmak bizim için insani, vicdani ve manevi bir sorumluluktur. Dernek olarak kurulduğumuz günden beri bu hassasiyetle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Bu çalışma kapsamında birkaç gün önce okullarımızın durumu ve ihtiyaçları ile ilgili bir listeyi Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer’e, Şanlıurfa Valimiz Sayın Celalettin Güvenç’e ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Pala’ya yazılı olarak sunduk. Yazılı olarak yaptığımız taleplerden sonra, Sayın Valizimizi bir plaket takdimi vesilesiyle ziyaret ettik. Bu ziyaretimizde Şanlıurfa’daki imam hatip okullarının ve diğer okulların ihtiyaçları, sorunları ve genel durumları ile ilgili görüşlerimizi ifade ettik, taleplerimizi dile getirdik.
ŞANİMDER olarak Sayın valimizden bu süreçte defalarca okullarımızla ilgili taleplerde bulunduk. Sayın valimiz her defasında hassasiyetle davrandılar. Problemlerimizin çözümü için bizzat kendileri ilgilendiler. Aynı hassasiyeti Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Pala da gösterdiler. Ancak halen eksiklerimizin olduğunu bizler de biliyoruz. Bu sorunlar kısmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, kısmen Şanlıurfa Belediyesi tarafından çözülmesi gereken sorunlardır. Halen taşıma ve kitap sorunun olduğunu, bununla beraber altyapı ve yol sorununu olduğunu biliyoruz ve bu sorunların en kısa zamanda çözülmesini bekliyoruz. Bunun için gerekli girişimleri yapmaya devam ediyoruz.
Çalışmalarımızın neticesinde Şanlıurfa il genelinde toplam 18 İmam Hatip Lisesi ve 22 İmam Hatip Ortaokuluna kavuştuk. Ayrıca 10700 öğrenci mevcuduna ulaştık.
Bu çalışmalarda katkısı bulunan milletvekillerimize, resmi ve sivil tüm emek sahiplerine teşekkür ediyoruz" dedi.

ŞANİMDER Şanlıurfa İmam Hatip Mezunları Ve Mensupları Derneği İmam Hatip 4+4+4 eğitim sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!