Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sandık Güvenliği İçin Askerler Devreye Girecek

Sandık Güvenliği İçin Askerler Devreye Girecek

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili Seçim Güvenlik Toplantısı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2014 Çarşamba 15:52
Sandık Güvenliği İçin Askerler Devreye Girecek

Şanlıurfa Polisevinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’in yanı sıra; İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, tüm ilçe kaymakamları, bazı kurum yetkilileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Güvenlik güçleri tarafından seçim dönemi ve seçim günü için alınan tedbirler ve seçim süresince uyulması gereken kurallar hakkında katılımcıların sunum eşliğinde bilgilendirildiği toplantıda; Vali Vekili Seçilmiş, seçimde önceliklerinin sandık güvenliği olduğunu belirtti. Emniyet ve Jandarma güçlerinin dışında askeri birliklerden de sandık güvenliği için takviye alınacağını ifade eden Vali Vekili Seçilmiş; seçim mevzuatının hem güvenlik güçlerince hem de siyasi partilerin müşahitleri tarafından doğru bilinmesinin seçim güvenliği açısından önemine değindi.

Oy verme işlemine cep telefonlarıyla gitmenin yasak olduğunun özellikle altını çizen Vali Vekili Seçilmiş; adayların açacakları seçim bürolarınınsa güvenliğin sağlanabilmesi için mutlaka bildirilmesi gerektiğini belirtti. Sesli propaganda araçlarının da gürültü kirliliği yaratmayacak şekilde kullanılmasını partilerden rica eden Vali Vekili Seçilmiş; özellikle hastane ve okul gibi hassas bölgelerle birlikte uyku saatlerinde mümkün olduğu kadar bu konuya hassasiyet göstermelerini istedi.

Konuşmasının sonunda toplantıya katılanlara teşekkür eden Vali Vekili Seçilmiş, katılımcılardan seçim güvenliği ile ilgili fikirlerini aldı. Yaklaşık bir saat süren toplantı, görüş alış verişlerinin paylaşılmasıyla sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com