Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat ŞANDER’den çocuklar için proje

ŞANDER’den çocuklar için proje

Ankara’daki Şanlıurfalılar Derneği, “İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yardım Yapılması Hakkında Yönerge” çerçevesinde "DESTEK SİZDEN GÜZEL YARINLAR ÇOÇUKLARIMIZDAN" projesini hazırladı.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2013 Perşembe 11:42
ŞANDER’den çocuklar için proje

ŞANDER Başkanı Mahmut Nimetoğlu, "DESTEK SİZDEN GÜZEL YARINLAR ÇOÇUKLARIMIZDAN" Projesini Ankara Valiliği’ne sunduklarını belirterek, “Proje çalışmalarımızda işbirliği yapılan kurum olarak destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin İLCİ ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Ahmet AKBIYIK’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Projenin sonuçlanması hususunda Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK ve Saygıdeğer Milletvekillerimizin desteklerini bekliyoruz.” dedi.

Projenin amacının, “Eğitim de fırsat eşitliği adına Şanlıurfa, İlçeleri ve köylerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi ve sonrası sınıflarda eğitici ders aletleri, oyuncak, çocuk okuma kitapları ve eğitsel kollarda kullanılmak üzere el işi kâğıdı, grafon kağıdı, yapıştırıcı vb materyallerin temin edilerek şartları elverişsiz okullara ve dar gelirli ailelerin çocuklarına dağıtılması” olduğunu açıklayan Nimetoğlu, şunları söyledi:

“Çağımızın iletişim çağı olduğu bir zamanda interneti, bilgisayarı ve fotokopisi olmayan halen dar kıt imkanlarla eğitim veren okuma kitapları, ders aletleri ve araç gereçlerinden yoksun eğitim kurumlarımızda çalışan öğretmenlerin başarılarını arttırma ve ülkemize faydalı insanlar yetiştirmenin temeli olan okullarımıza bir nebze destek vermektir.

Özellikle ana sınıflarında eğitici ders aletleri ve oyuncak temini. Üst sınıflarda ise okuma kitabı ve performans ödevlerinde ihtiyaç duyulan el işi kağıdı, grafon kağıdı, yapıştırıcı vb materyallerin temini hususları hem öğretmelerimizi hem de öğrencilerimizi mutlu kılacaktır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com