Advert
Advert
Advert

ŞANDER’den çocuklar için proje

Ankara’daki Şanlıurfalılar Derneği, “İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yardım Yapılması Hakkında Yönerge” çerçevesinde "DESTEK SİZDEN GÜZEL YARINLAR ÇOÇUKLARIMIZDAN" projesini hazırladı.

ŞANDER’den çocuklar için proje
ŞANDER’den çocuklar için proje

ŞANDER Başkanı Mahmut Nimetoğlu, "DESTEK SİZDEN GÜZEL YARINLAR ÇOÇUKLARIMIZDAN" Projesini Ankara Valiliği’ne sunduklarını belirterek, “Proje çalışmalarımızda işbirliği yapılan kurum olarak destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin İLCİ ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Ahmet AKBIYIK’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Projenin sonuçlanması hususunda Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK ve Saygıdeğer Milletvekillerimizin desteklerini bekliyoruz.” dedi.

Projenin amacının, “Eğitim de fırsat eşitliği adına Şanlıurfa, İlçeleri ve köylerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi ve sonrası sınıflarda eğitici ders aletleri, oyuncak, çocuk okuma kitapları ve eğitsel kollarda kullanılmak üzere el işi kâğıdı, grafon kağıdı, yapıştırıcı vb materyallerin temin edilerek şartları elverişsiz okullara ve dar gelirli ailelerin çocuklarına dağıtılması” olduğunu açıklayan Nimetoğlu, şunları söyledi:

“Çağımızın iletişim çağı olduğu bir zamanda interneti, bilgisayarı ve fotokopisi olmayan halen dar kıt imkanlarla eğitim veren okuma kitapları, ders aletleri ve araç gereçlerinden yoksun eğitim kurumlarımızda çalışan öğretmenlerin başarılarını arttırma ve ülkemize faydalı insanlar yetiştirmenin temeli olan okullarımıza bir nebze destek vermektir.

Özellikle ana sınıflarında eğitici ders aletleri ve oyuncak temini. Üst sınıflarda ise okuma kitabı ve performans ödevlerinde ihtiyaç duyulan el işi kağıdı, grafon kağıdı, yapıştırıcı vb materyallerin temini hususları hem öğretmelerimizi hem de öğrencilerimizi mutlu kılacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu