Advert
Advert
Advert

ŞANDER Sıra Gecesi Müzik Grubu’ndan muhteşem gece

Şanlıurfalılar Derneği (ŞANDER), Ankara’da Şanlıurfa’nın bir simgesi olan sıra gecelerini tanıtma adına bir gece düzenledi.

ŞANDER Sıra Gecesi Müzik Grubu’ndan muhteşem gece
ŞANDER Sıra Gecesi Müzik Grubu’ndan muhteşem gece

Altındağ Belediyesi’ne ait Hamamönü’ndeki Kabakçı Konağında gerçekleştirilen “Sıra Geceleri Kültürü Nedir?” başlıklı kültür ve sanat etkinliği yoğunu ilgi gördü.

Gecede Şanlıurfalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nimetoğlu, sıra gecesi hakkında spot başlıklarla bilgiler aktardı, dernek tarafından kurulan ŞANDER Sıra Gecesi Müzik Grubu ise TRT ve Kültür Bakanlığı sanatçılarından Kenan Şele şefliğinde sıra gecelerinde icra edilen müziklerden muhteşem örnekler verdi.

Görkemli bir kutlamayla gerçekleşen sıra gecesini Şanlıurfalı sevdalısı namı değer Urfalı Zeyno olarak tanıdığımız TRT spikerlerinden pozitif enerjisi, asaleti ve kendisi gibi güzel hitabetiyle Zeynep Köşker sundu.

Ayrıca geceye katılan, 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Atilla Maraş, “Aney” şiiriyle katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Bu arada, ŞANDER, gecede katılanlara ücretsiz olarak Şanlıurfa’yı tanıtıcı broşür, gazete ve CD’ler dağıttı ve tadımlık da olsa sıra gecesinin olmazsa olmazı çiğköfte ikramında bulundu.

ŞANDER Başkanı Nimetoğlu, “Her şeyden önce Kabakçı Konağı gibi nezih mekanda etkinliğimizin yapılmasına vesile olan Ankara Altındağ Belediye Başkanı Sayın Veysel Tiryaki’ye ve geceye katılan Altındağ Belediye Başkan yardımcıları Yunus Keleş, Gökalp Yılmaz, Tuncay Temel, Gazeteci Reşat Kuşçuoğlu’na ve bu gecede bizleri yalnız bırakmayan derneğimizi onurlandıran bütün hemşerilerimize ve misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.” dedi.

Reşat KUÇŞUOĞLU/ANKARA

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!