Advert
Advert
Advert

Sanayi Bakanlığından Sanayicilere Uyarı!

Sanayi Sicil Belgesi almış sanayi işletmelerinin 2013 yılına ait faaliyetleri yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini, 30 Nisan 2014 tarihi mesai bitimine kadar vermeleri konusunda uyarıldı.

Sanayi Bakanlığından Sanayicilere Uyarı!
Sanayi Bakanlığından Sanayicilere Uyarı!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Şanlıurfa İl Müdürlüğündn yapılan açıklamada Yıllık İşletme Cetveli’ ni süresi içinde vermeyen işletmelere  759 TL idari para cezası uygulanacağını açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMANIN TAM METNİ;

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi Sicil Belgesi almış sanayi işletmelerinin 2013 yılına ait faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini, 30 Nisan 2014 tarihi mesai bitimine kadar, Kanunun 8 inci maddesi gereği sanayi işletmesi sahibi hakiki şahıs ise bunlar veya var ise işletme müdürleri, hükmü şahıs olduğu takdirde işletme müdürleri tarafından aşağıda belirtildiği şekilde verilmesi gerekmektedir.
Bakanlığımız web sayfası (sanayi.gov.tr) “e-Hizmetler Bölümü” başlığı altında bulunan “Yıllık İşletme Cetvelleri ” linki kullanılarak Yıllık İşletme Cetveli bilgileri elektronik ortamda girilir.
Yıllık İşletme Cetveli’ ni süresi içinde vermeyenlere Kanunun 5. ve 9. maddeleri gereği 759 TL idari para cezası uygulanır.
SANAYİ SİCİL BELGESİ VİZESİ:
Sanayi Sicil Belgesi veriliş tarihi itibariyle iki yılda bir vize edilmektedir. Sanayi işletmeleri; kamu kurum ve kuruluşlar ile olan ilişkilerinde (sanayi aboneliğinden elektrik kullanma, KDV iadesi gibi) sorun yaşamamaları için Sanayi Sicil Belgesi’nin süresi içinde vize yapılması konusunda, gerekli dikkati göstermelidir.
SANAYİ İŞLETMELERİNİN BİLDİRİM YÜKÜMLÜLÜĞÜ:
6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 4 üncü maddesi gereği, verilen beyannamelerde meydana gelen değişiklikleri (unvan, adres değişikliği, ürün değişikliği veya ilavesi gibi), kapanma ve faaliyete geçme durumlarını l(bir) ay içinde https ://sanavisicil. sanayi. gov.tr/ web sayfasında bildirmeyenler hakkında, Kanunun 4.ve 9. maddeleri gereği 759 TL (yediyüzellidokuz), doğru beyanda bulunmayanlara Kanunun 11 inci maddesi gereği 1520 (binbeşyüzyirmi) TL idari para cezası uygulanır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret