Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Sanatçıların çoğu toplumun değerlerine ters"

"Sanatçıların çoğu toplumun değerlerine ters"

​Bitlis Valisi Ahmet Çınar, sanatçılarının çoğunun toplumun değerlerine ters düşerek, değerleri aşağıladığını söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2015 Salı 17:36

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından yürütülen ‘ Gönül Köprüsü Projesi’ kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Ödül töreninde konuşan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, sanatçılarının çoğunun toplumun değerlerine ters düşerek, değerleri aşağıladığını söyledi.

Çınar, şunları söyledi: “Sanat, bizim toplumsal hayatımızda ihtiyaç gibi kullanmaktan çıkardığımız ve bunun da çok zararını gördüğümüz bir konudur. Bizim sanatçı dediğimiz kişiler maalesef, hepsini kastetmiyoruz ama ağırlıklı olarak bu toplumun değerlerine ters olmuşlar. Bu toplumun değerlerini küçümsemişler. Bir kısmı aşağılamış. Bu toplumun değerlerine ters şeyler yapılmış. Dolayısıyla bunların hepsini toparladığımız zaman toplum, sanat alanından kendini biraz çekmiştir. Sanki bir günah alanıymış gibi, günahkârların yapmış olduğu bir işmiş gibi, kendini çekmiş ve hakikaten yazık olmuştur.”

Çınar, “Kuşlara, hayvanlara, denizlere, dağlara, ağaçlara, yapraklara, renklere bakın; Kış’a, Yaz’a, İlkbahar’a bakın müthiş bir tasarım. Her şey tasarım her şey sanat.  Sanatsız hiçbir toplum huzur bulamaz, büyüyemez, gelişemez. Bunu bize,  Cenab-ı Allah yarattığı her bir zerrede mesaj olarak vermiştir. Dolayısıyla gençlerimizden çok şey bekliyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. Bu geleceği de Allah’ın verdiği yetenekleri ön plana çıkararak, geliştirerek bu topluma güzel işler, güzel mesajlar verecek şekilde yetiştirmektir. Bu projede emeği geçenleri kutluyorum.”  ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Bitlis Emniyet Müdürü Fatih Kaya, bu tür projelerin gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutuğunu belirterek, günümüzde teknolojinin gelişmesi ile köyden kente göçün bir sonucu olarak suçların sayılarında artış yaşandığına dikkat çekti.

Program, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. (Şükrü Tontaş- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com