Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Samsat'ta, Kur'an Kursu öğrencilerine hediyeler dağıtıldı

Samsat'ta, Kur'an Kursu öğrencilerine hediyeler dağıtıldı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 4-6 yaş grubu arasındaki çocuklar için açılan Kur'an Kursu'ndaki öğrencilere teşvik amaçlı olarak çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2015 Cumartesi 01:48
Samsat'ta, Kur'an Kursu öğrencilerine hediyeler dağıtıldı

Samsat Eğitim Kültür Derneği tarafından hazırlanan ve Samsat İlçe Müftülüğü iş birliği ile yürütülen proje kapsamındaki Kur'an Kursu öğrencilerine, Samsat Belediyesi tarafından alınan hediyeler, Samsat Kaymakamı Sayın Kürşad Atak ve Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat tarafından dağıtıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, çocukların küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okuma, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslüman’ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, Belediye olarak bu tür faaliyetleri desteklediklerini ifade etti.

Başkan Fırat, “Samsat ilçemizde, Türkiye'de ilk kez dört yaşındaki çocuklara kurs verilmektedir. Bu çocuklarımız temel yaşamsal beceriler alırken, aynı zamanda din ve ahlak eğitimleri de almaktadırlar. Bu tür faaliyetleri desteklemek ve çoğaltmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

İlçe  Kaymakamı  Kürşad Atak ise yaptığı açıklamada, çocukların sosyal ve fiziksel gelişiminde etkili olan sosyal etkinliklerin çok önemli olduğunu belirterek, bunun çocuk yaşlarda verilmesinin önemine işaret etti.

İlçe Kaymakamı Atak, “Okul öncesi eğitim ile özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan,  paylaşmasını bilen bireyler yetiştirilmektedir. Bu tür kurslarda çocuklara hayatta gerekli olan çeşitli beceriler kazandırılmaktadır. Okul çağına gelen çocuk, eğer okul öncesi eğitim almış ise, başarı daha kolay yakalanmaktadır. Milli ve manevi değerlere saygılı bireylerin yetiştirilmesi amacıyla açılan bu tür kurslarda eğitim alan çocuklar, yarınlarımızın güvenceleridir.” dedi.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com