Advert
Advert
Advert

Şampiyon Yunus Emre İMKB oldu

Şampiyon Yunus Emre İMKB oldu
Şampiyon Yunus Emre İMKB oldu

Son Dakika ile Gelen Büyük Şans

Müsabakaya hızlı başlayan Yakup Kalfa İlköğretim Okulu henüz 5. dakikada 1-0 öne geçti. Golden sonra ataklarını sıklaştıran Yakup Kalfa İlköğretim Okulu ikinci gole ulaşamadan ilk yarı Yakup Kalfa İlköğretim Okulu'nun 1-0'lık üstünlüğü ile sona erdi.

2. Devre maça hızlı başlayan ve ataklar geliştiren Yunus Emre İMKB sayısız gol fırsatlarını değerlendiremeyince maçın bu skorla biteceği beklenirken son dakikada Yakup Kalfa İlköğretim Okulu kalecisinin bacaklarının arasından kaçırdığı top ağlarla buluştu ve maç 1-1 sonuçlandı.

Müsabaka uzatmaya gitti. Uzatma dakikalarında her iki takım da penaltılara gitmesini bekliyordu ve beklenen oldu ve uzatmalar da 1-1 bitti ve seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucunda Yunus Emre İMKB İlköğretim Okulu 3-2 üstünlük sağlayarak şampiyon oldu.

            Final maçından sonra ödül törenine geçildi. Kızlarda birinci olan Vatan İlköğretim Okulu ile Erkeklerde birinci olan Yunus Emre İMKB İlköğretim Okulu'na kupa ve katılım belgelerini Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Kızlarda ikinci olan Belediye İlköğretim Okulu ile Erkeklerde ikinci olan Yakup Kalfa İlköğretim Okulu'na kupa ve katılım belgelerini Bakanlık Temsilcisi ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Yıldızlar erkek ve kızlarda olmak üzere futbol müsabakaları il birinciliği bugün burada gerçekten çok çekişmeli maçlarla sona erdi. Ben sevgili öğrencilerimizi, emeği geçen öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi kutlamak istiyorum. İnşallah ilimizi bölgede, gruplarda en iyi şekilde temsil ederler. Bundan sonraki hazırlıklar bunun yanında devam edecektir.  Tekrardan herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

Kızlarda birinci olan Vatan İlköğretim Okulu ile Erkeklerde birinci olan Yunus Emre İMKB İlköğretim Okulu 1-5 Mart 2010 tarihleri arasında Diyarbakır'da düzenlenecek olan grup birinciliği müsabakalarında Şanlıurfa'yı temsil etmeye hak kazandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!