Advert
Advert
Advert

Şampiyon Ceren Soylunun hedefi

Şampiyon Ceren Soylunun hedefi
Şampiyon Ceren Soylunun hedefi

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da yapılan Gençler Judo Türkiye Şampiyonası'nda 78 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Ceren Soylu, hedefinin Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu olduğunu söyledi.
Antrenörü Önder Karakoç eşliğinde çalışmalarını sürdüren Ceren Soylu, geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da düzenlenen Gençler Judo Türkiye Şampiyonası'nda rakipleri karşısında üstün bir performans sergileyerek birinci turda Antalya Bölgesi'nden Melike Genç'i, ikinci turda Trabzon Bölgesinden Eda Akpınar'ı, finalde ise Sivas Bölgesinden Melike Yeter'i ipon yaparak Türkiye Şampiyonu oldu. Judoda ilk defa Gaziantep'e bir şampiyonluk getiren Ceren Soylu, yarışma sonrasında başta Gençlik Spor İl Müdürlüğü olmak
üzere bir çok kurum ve kuruluştan tebrik aldı.
Gaziantep Üniversitesi Spor Salonu'nda antrenörü Önder Karakoç nezaretinde çalışmalarını sürdüren Ceren Soylu, 11 yaşından beri judo yaptığını belirtti. O yaşlarda boyunun kısa ve biraz da kilolu olduğunu kaydeden Ceren Soylu, "Judo yapmaya başlamamla birlikte hayatım da değişti. Boyum uzadı ve normal kiloma geldim. Hocam Önder Karakoç ile birlikte çalışmalarımı yoğunlaştırdım. Birçok yarışmada derece elde ettim. En son da Şanlıurfa'da yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası'nda şampiyon oldum. Şimdi hedefim Avrupa ve Dünya Şampiyonluklarına katılarak Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek" dedi.
Ceren Soylu, bugüne kadarki başarılarında annesi Adalet ve babası Alaattin Soylu'nun da büyük katkıları olduğunu ve hiç bir zaman kendisini yalnız bırakmadıklarını ifade etti.
İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı