Advert
Advert
Advert

Şamil Tayyar'a büyük tepki!

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasından sonra yazdığı twit nedeniyle büyük tepki topladı.

Şamil Tayyar'a büyük tepki!
Şamil Tayyar'a büyük tepki!

İlk twitinde Aygün'ün danışıklı bir şekilde kaçırıldığını iddia eden Tayyar, "PKK, CHP’li Aygün’ü misafir etmiş. Muhabbetiniz bol olsun, olsun da millet bu numarayı yemez” mesajı nedeniyle takipçilerinden büyük tepki aldı.

Takipçilerinin Tayyar'ın sorumsuzca davrandığını belirtmesi üzerine sorumsuzluğu telafi etmeye çalışan Tayyar'ın sonraki twitleri gazeteci kökenli bir milletvekiline yakışmayacak türdendi. Aldığı tepkileri telafi etmek için bu kez 'derin analizlere' giren Tayyar, "Çünkü toplum PKK sanıklarının hamiliğine soyunan Aygün'ü CHP'li değil bir BDP'linin kaçırılması gibi algıladı. Yani inandırıcı bulmadı. Misafir edilen Aygün değil de herhangi bir CHP'li olsaydı partili partisiz tüm Türkiye ayağa fırlardı" diyerek, toplumun Aygün'ün kaçırılmasına PKK'li olduğu algısı nedeniyle tepkisiz kaldığını ileri sürdü.

39810

Twitleri nedeniyle TT olan Tayyar son twitlerinde Aygün'e geçmiş olsun dileği iletip bir an önce serbest bırakılmasını istemekle beraber, Aygün'ün PKK'li olarak algılandığı yaklaşımından da vazgeçmedi. Tayyar son twitlerinde şöyle dedi: "Bu tepkisizlik, Allah korusun "oh olsun" mantığından değil, perde gerisinde eylemin danışıklı dövüş olma ihtimalinedir. CHP yönetimine ve ülkemize geçmiş olsun, Aygün bir an önce aramıza dönsün, rabbim kötü hesapları bozsun. Amin."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı