Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şamil Tayyar: PKK'yı MİT kurdu

Şamil Tayyar: PKK'yı MİT kurdu

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2011 Pazartesi 16:20
Şamil Tayyar: PKK'yı MİT kurdu

Şamil Tayyar: PKK'yı MİT kurdu

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, katıldığı TV programında CHP ve Kürt sorununa dair açıklamalarda bulundu. Tayyar'ın özellikle PKK'nın kuruluşula ilgili iddiası çarpıcı..Kürt sorunu yoktur PKK sorunu vardır diyen Tayyar, Kürt meselesine ilişkin şunları söyledi:

PKK ÇOK ULUSLU BİR ŞİRKETTİR
"PKK belli bir misyonla yola çıkmıştır. Gelinen noktada PKK'nın Kürt sorunu yoktur, Kürtlerin PKK sorunu vardır. Bugün Öcalan da Murat Karayılan da 'silahları bırakıyorum devlet ile anlaşacağım' dese bile bu devam eder. 36 ülkede örgütlenen PKK çok uluslu bir şirkettir. Öcalan ifadesinde de bu ülkelerle ilişkisini anlatıyor zaten. Türkiye bu mücadeleyi PKK'nın arkasındaki güçlerle de vermelidir."

PKK-MİT görüşmeleri hakkında ise Tayyar şöyle konuştu:

PKK MİT'İN KURDURDUĞU VE KONTROL ALTINA ALAMADIĞI BİR ÖRGÜTTÜR
"Geçmişten günümüze kadar terör örgütü ile devlet arasında sürekli olarak bir ilişki kurulmuştur. Bu yeni bir şey değildir. Zaten PKK, MİT içerisindeki bir grubun kurdurduğu ve daha sonra kontrol altına alamadığı bir örgüttür. Amaç Kürt orijinli ve diğer örgütleri ortadan kaldırmaktır. Fakat hesaplar 12 Eylül askeri darbesi ile bozulmuştur."

BELGELERİ İSRAİL SIZDIRDI
Belgelerin sızdırılmasında adres olarak İsrail'i gösteren Tayyar, "Belge sızdırmanın da artan terör olaylarının da arkasında İsrail var! Belgeleri sızdırmanın PKK açısından hiçbir yararı yok. Kürt meselesinin çözümüne dair geçmişte önemli adımlar atıldı. Bu eylemlerin artırılmasının PKK açısından ne gibi bir yararı olabilir? Sızdırılan metne bakınca da PKK temsilcilerinin sözlerinin kısaltıldığını ve ayıklandığını görüyoruz. Bu meselelerin iyi okunması gerek." dedi.

CHP İLE 2071'E KADAR İKTİDARIZ
CHP konusuna da değinen Tayyar, "Bu CHP ile 2023 değil 2071'e kadar iktidarız." açıklamasını yaptı. Tayyar, "CHP'yi çok fazla konuşmaya gerek yok. Onlar birbirlerine yetiyorlar zaten. Toplum da CHP'yi çok iyi anlamış ve algılamış vaziyette. Bu CHP zihniyeti devam ettiği sürece biz Cumhuriyet'in 100. yıldönümü değil Malazgirt Zaferi'nin 1000. yıldönümü olan 2071'de bile iktidar olabiliriz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com