Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Salı gününe kadar Toz bulutu olacak

Salı gününe kadar Toz bulutu olacak

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2011 Cumartesi 00:22
Salı gününe kadar Toz bulutu olacak

Şanlıurfa’da toz bulutunun etkisi Salı gününe kadar devam edecek. Uzmanlar tarafından “Astım ve Kalp hastası olanları güçlükle nefes aldığı ve mümkünse dışarı çıkmamaları” tavsiye edildi.

 

Şanlıurfa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün yapılan açıklamaya göre, “Bilindiği üzere ilimizde Hava Kirliliği Ölçüm Cihazı Kurulu olup Partikül Madde (PM10) ve Kükürtdioksit (S02) Ölçümü yapılmaktadır. İlimizde meteorolojik faktörlerden kaynaklanan toz bulutu (toprak yağması) nedeniyle olumsuzluklar yaşanmaktadır. Meteoroloji verilerinde yağışın Salı gününe (19.04.2011 tarihine) kadar devam edeceği tahmin edilmemektedir.

 

İlimiz Hava Kalitesi ölçüm cihazımızda Partikül Madde ölçüm değerleri kısa vadeli sınır değerlerin (300 ug/m ) üzerinde seyretmektedir. Bu nedenle Kalp ve solunum hastalığı (astım gibi) olan kişiler, yaşlılar ve çocuklar zaruri durumlar dışında evlerinde kalmalı ve aktivite seviyelerini düşük tutmalıdır. Bunun dışında herkes, dış ortamda yapılan fiziksel aktivitelerden kaçınmalıdır. Ayrıca uzun süreli ve yoğun efor sarfının azaltılması gerekmektedir” denildi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com