Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şair Nabi adına bir anıt ve kitabe yapılıyor

Şair Nabi adına bir anıt ve kitabe yapılıyor

Karaköprü Belediyesi, yeni açmış olduğu bulvar isimlerinin levhalarını ve kenti sembolize eden anıt, kitabe gibi eserleri geleneksel Şanlıurfa kesme taşından yapıyor.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2013 Cuma 16:09
Şair Nabi adına bir anıt ve kitabe yapılıyorŞanlıurfa’nın geleneksel mimarisinde kullanılan kesme taşının yaşatılması adına Karaköprü Belediyesi, yeni açmış olduğu 10 adet bulvar isimlerini, İlçeyi sembolize eden anıtların yapısında, çeşmelerde ve Şair Nabi Kitabesini bu yöntemle bir çalışma yaparak ilçenin hizmetine sunuyor.

Bu çalışmalar kapsamında Şanlıurfalı olan aynı zamanda Divan Edebiyatımızın ünlü şairi, Osmanlı döneminde yaşamış, Peygamber efendimize aşık olmuş Şair Nabi, UNESCO tarafından 2012 yılını “Uluslararası Nabi yılı” olarak ilan etmişti, Karaköprü Belediyesi ise geleneksel urfa mimarisinde kullanılan kesme taşlardan Şair Nabi adına bir anıt ve kitabe yaparak adını yaşatmayı amaçlıyor.

İlçede yaşayan vatandaşlar ise yürütülen bu anlamlı çalışmalardan memnun olduklarını dile getirdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com