Advert
Advert
Advert

Sahteciliğin geldiği nokta

Sahteciliğin geldiği nokta
Sahteciliğin geldiği nokta


"Bu batarya müşteri tarafından orijinal bir kamera bataryası olarak biliniyor" diyen elektronikçi Sedat Çağın, "Batarya bize geldiğinde içini açınca şaşkına döndüm. Traktörlerde kullanılan somun cıvataları koymuşlar. Böyle bir vicdansızlık, böyle bir hilekarlık nasıl yapılır diye şaşırdım" dedi.
Sedat Çağın, "Bataryaların kalınlığını tutturabilmek için içerisine bu cıvataları koymuşlar. Bunu bataryanın orijinal ağırlığına getirmek için ve müşterilerce sağlam sanılsın diye yapmışlar. Çünkü eskiden bizler bir makine alırken hem fiyatına bakardık hem de ağırlığına bakarak bu sağlam derdik. Çinlilerde bunu öğrenmişler ve iki tane cıvata koyarak bu sahte bataryayı bizlere satmışlar. Bunu yaparak orijinal görünüm ve ağırlık kazandırmışlar" diye konuştu.
Bu konuyu vicdani bir görev bildiğini vatandaşlara duyurmak istediğini anlatan Çağın, "Nasıl olurda bunu hileyle bu şekle getirirler bunu anlamadım. Bu devlet tarafından nasıl kontrol edilir bilemiyorum ama bunun önüne geçilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.
43 yaşına kadar böyle bir şey görmediğini söyleyen, Almanya da yıllardır tornacılık yapan, Ayhan Berdo isimli vatandaş da, "Ustayla beraber bataryanın içini açınca şok geçirdim. Bu sahtekarlık ve hile karşısında şaşkına döndüm. Adamlar orijinal sanılsın diye bataryanın içerisine somun cıvata koymuşlar. Ne diyeceğimi bilmiyorum
" şeklinde konuştu. İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnsan-Der'den bir ilk! Urfa'da Kitap Kafe Açtı
İnsan-Der'den bir ilk! Urfa'da Kitap Kafe Açtı
TEOG'dan sonra LYS'de kalkıyor! Üniversite sınavı da sil baştan
TEOG'dan sonra LYS'de kalkıyor! Üniversite sınavı da sil baştan