Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Sahteciliğin geldiği nokta

Sahteciliğin geldiği nokta

Giriş Tarihi: 5 Mart 2010 Cuma 11:29
Sahteciliğin geldiği nokta


"Bu batarya müşteri tarafından orijinal bir kamera bataryası olarak biliniyor" diyen elektronikçi Sedat Çağın, "Batarya bize geldiğinde içini açınca şaşkına döndüm. Traktörlerde kullanılan somun cıvataları koymuşlar. Böyle bir vicdansızlık, böyle bir hilekarlık nasıl yapılır diye şaşırdım" dedi.
Sedat Çağın, "Bataryaların kalınlığını tutturabilmek için içerisine bu cıvataları koymuşlar. Bunu bataryanın orijinal ağırlığına getirmek için ve müşterilerce sağlam sanılsın diye yapmışlar. Çünkü eskiden bizler bir makine alırken hem fiyatına bakardık hem de ağırlığına bakarak bu sağlam derdik. Çinlilerde bunu öğrenmişler ve iki tane cıvata koyarak bu sahte bataryayı bizlere satmışlar. Bunu yaparak orijinal görünüm ve ağırlık kazandırmışlar" diye konuştu.
Bu konuyu vicdani bir görev bildiğini vatandaşlara duyurmak istediğini anlatan Çağın, "Nasıl olurda bunu hileyle bu şekle getirirler bunu anlamadım. Bu devlet tarafından nasıl kontrol edilir bilemiyorum ama bunun önüne geçilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.
43 yaşına kadar böyle bir şey görmediğini söyleyen, Almanya da yıllardır tornacılık yapan, Ayhan Berdo isimli vatandaş da, "Ustayla beraber bataryanın içini açınca şok geçirdim. Bu sahtekarlık ve hile karşısında şaşkına döndüm. Adamlar orijinal sanılsın diye bataryanın içerisine somun cıvata koymuşlar. Ne diyeceğimi bilmiyorum
" şeklinde konuştu. İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com