Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sahte tapu şebekesi hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Sahte tapu şebekesi hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Batman Belediyesi Başkanı Sabri Özdemir, sahte tapu şebekesi hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2014 Cumartesi 06:51
Sahte tapu şebekesi hakkında suç duyurusunda bulunuldu

BATMAN - Batman Belediyesi, inşaat ruhsatı ve mimari proje belgelerinde imza taklit edilerek sahte “aslı gibidir” onaylı belgelerle Batman Tapu Sicil Müdürlüğünde kat irtifakı işlemleri yapan ve aralarında inşaat firmaları yetkilileri, müteahhit ve mühendislerin de bulunduğu suç şebekesi hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanı Sabri Özdemir, inşaat ruhsatı ve mimari proje belgelerinde belediye yetkilisinin imzasını taklit ederek sahte “aslı gibidir” onaylı belgelerle Batman Tapu Sicil Müdürlüğünde kat irtifakı işlemleri yapan suç şebekesi hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

İnşaat ruhsatlarına ve mimari projelerine uygun olarak inşaatları tamamlanan yapıların İnşaat Ruhsatı ve Mimari Proje belgelerinin “aslı gibi onaylı” suretlerinin sadece Batman Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik İşleri Müdürü tarafından onandığını ve Kat irtifakı ile üyelerin tapularının dağıtılması için Batman Tapu Sicil Müdürlüğüne sunulmak üzere inşaat müteahhit, mühendis veya inşaat takipçisine verildiğini dile getiren Başkan Sabri Özdemir, “Ancak bütün bu işlemlerden sonra inşaat müteahhit, mühendis veya takipçisi Tapu Sicil Müdürlüğünde gerekli terkin ve tescil işlemlerini yaptırmakta, üyelere tapularını dağıtmaktadır. Bunun dışındaki tüm inşaat ruhsatlarına ve mimari projelerine aykırı yapıların ise kurumumuzdaki işlemlerine tedbir konulmakta, işlemleri durdurulmaktadır.” dedi.

Sahte tapuya dikkat!

Suç şebekesinin vatandaşlara verdiği sahte tapu ve ruhsatların hiçbir geçerliliğinin olmadığını dile getiren Başkan Özdemir, “Vatandaşlarımız bu konuda özellikle dikkatli olmalıdır. Biz suç şebekesinin varlığını tespit ettik, haklarında suç duyurusunda bulunduk. Halkımız şunu iyi bilmeli; Biz ruhsata aykırı yapıların, kat irtifakını yapabilmek için inşaat müteahhit, mühendis ve takipçisi tarafından Tapu Sicil Müdürlüğüne sunulmak üzere kurumumuzdan alınması ve tarafımızdan onaylanması gerekli İnşaat Ruhsatı ve Mimari Proje Belgelerinin ‘Aslı Gibi Onaylı’ suretlerini vermiyoruz. Bu konuda zaten yasal mevzuat son derece açık. Böyle bir şey mümkün de değil. Biz bu dolandırıcı suç şebekesinin sahtekârlığının Batman Tapu Müdürlüğü kayıtlarında yaptığımız araştırmada ve aldığımız fotokopilerde gerçek olduğunu tespit ettik.” ifadelerini kullandı.

Özdemir son olarak, “İnşaat Ruhsatı ve Mimari Proje Belgeleri sahte imza ile onaylayan, bu sahte imzalı belgelerle Tapu Sicil Müdürlüğünde kat irtifakı yaptırarak üyeler adına tapu çıkaran, bu tapular karşılığında üyelerden belediye adına haksız kazanç elde eden suç şebekesi halen faaliyetlerini sürdürüyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda özellikle dikkatli davranmaları istiyoruz.” dedi. (Veysi Rüzgar-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com