Advert
Advert
Advert

Sahte polise 17 bin lira kaptırdı

Vatandaşlar Güvenlk güçlerinden yapılan onca uyarılara rağmen kendisini polis, hakim ve ya savcı olarak tanıtan şahısların ağına düşmeye devam ediyorlar.

Sahte polise 17 bin lira kaptırdı
Sahte polise 17 bin lira kaptırdı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar ve icra edilen operasyonlar neticesinde;


28 Şubat 2013 günü Şanlıurfa il merkezinde ikamet eden, Ş.O isimli şahıs, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce telefonla aranmış, kendisini polis memuru olarak tanıtan şahıs, operasyon düzenlediklerini söyleyerek, şahsı yönlendirmiş ve Şanlıurfa-Akçakale karayolu üzeri eski havaalanı mevkiine yaklaşık, 17.000 TL. değerinde altın ziynet eşyasını bıraktırarak dolandırmışlardır.
Aynı şahıslar, 01 Mart 2013 günü şahsı tekrar arayarak operasyon tamamlanması için tekrar para ve ziynet eşyasını Akçakale yolu Ozanlı köyü yol ayrımına bırakmasını söylemeleri üzerine, şahıs dolandırıldığını anlayarak Jandarma’ya müracaatta bulunmuştur.
İhbarın alınması üzerine, belirtilen yerde operasyon düzenlenmiş, Ö.B ve İ.O isimli şahıslar suçüstü yakalanmıştır. Ya
Yakalanan şahıslar hakkında yapılan araştırmalar ve alınan beyanlarından; 23 Kasım 2012 tarihinde, O.K isimli şahsın 3.500 TL, 29 Kasım 2012 tarihinde, M.T isimli şahsın, 16.600 TL, 12 Şubat 2013 tarihinde, M.Y isimli şahsın 7.500 TL parasının ve 26 Aralık 2012 tarihinde, K.K isimli şahsın (10) adet Cumhuriyet altını ve (1) adet altın künyesini bu yolla dolandırarak aldıkları tespit edilmiştir.
Şahıslar, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak, Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevine konulmuşlardır. Meydana gelen dolandırıcılık olayı sonucunda, (5) faili meçhul olay aydınlatılmıştır.
Vatandaşlarımız tarafından kendilerini savcı, hakim, polis, asker olarak tanıtarak arayan şahısların yönlendirmelerine itibar edilmemesini, bu durumlarla karşılaşmalara durumunda ivedilikle kolluk birimlerine ihbarda bulunulmasının suç ve suçlulukla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır