Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sahte güneş gözlüğüne dikkat! Kör edebilir

Sahte güneş gözlüğüne dikkat! Kör edebilir

Uzmanlar, Ucuz, markasız ve kalitesiz güneş gözlükleri güneşten korumadığı gibi göz sağlığını da bozduğu konusunda uyarıyorlar. peki, Gözlük alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2016 Pazartesi 11:40
Sahte güneş gözlüğüne dikkat! Kör edebilir

Uzmanlar, Ucuz, markasız ve kalitesiz güneş gözlükleri güneşten korumadığı gibi göz sağlığını da bozduğu konusunda uyarıyorlar. peki, Gözlük alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? 

Sahte güneş gözlüğü kör edebilir

Güneşin zararlı ışınları katarakt, göz kuruluğu gibi birçok hastalığa yol açıyor. Güneşin zararlı ışınların korunmak isteyenler güneş gözlüğü takmaya başladı. Markasız ve ucuz güneş gözlükleri ise güneşten korumadığı gibi göz sağlığını da bozuyor. Uzmanlar, standartlara uygun olmayan güneş gözlükleri konusunda uyarıyor.

“Gözlük aksesuarın ötesinde olmalıdır”

Sahte güneş gözlüklerinde ultraviyole filtresinin bulunmadığını, bunun da göze zarar verdiğini kaydeden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemran Gök, “Vatandaşlarımız gözlük alırken kaliteli, tescilli ve standartlara uygun bir yerden gözlük almalıdır. Kullandığımız güneş gözlüklerinde ultraviyole filtresinin filtresi bulunmasına dikkat edilmelidir. Gözlerimiz ultraviyole filtresinin ışınlarına maruz kaldığı zaman çeşitli derecede rahatsızlıklara yol açabiliyor. Gözlük, bizim için bir aksesuarın ötesinde olmalıdır.” diye konuştu.

Gözlük alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Gözlük alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi veren gözlük satıcısı Turgut Hakan, “Vatandaşlarımız gözlüğü sıradan mağazalardan almamalıdır. Sıradan mağazalardan alınan gözlükler, göze ciddi derecede zarar verir. Polarize cam kullanmaya dikkat etmelidir. Optikçilerden, marka gözlük alması lazım.” dedi. (M. Salih Keskin/Mahsum Tunç – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com