Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Sahra Hastanesi Doktorları Şikayetçi

Sahra Hastanesi Doktorları Şikayetçi

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi Suriye'li mültecilere Kampı içinde Sahra Hastanesi şeklinde hizmet eden doktorların çok kötü şartlarda hizmet verdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2012 Cuma 16:19
Sahra Hastanesi Doktorları Şikayetçi

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı Mahmut Atçı adına  yapılan yazılı açıklamada; "Bilindiği üzere bir süre önce Suriye’de Esad zulmünden kaçan komşu ülke vatandaşları için Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde kurulan çadır kentte sahra hastanesi kurulmuştu.
Sınırın sıfır noktasında kurulan çadır kentte, Suriyeli mültecilere her türlü sağlıklı yaşam koşulları sunuluyor.
15 binin üzerinde mültecinin bulunduğu kampta,  kurulan sahra hastanesi sağlık çalışanları açısından sorun hastanesi şeklini almıştır. Bu sorun hastanesi kalıcı personelin olmadığı, günlük 2 aile hekimi ve sağlık çalışanlarının geçici olarak geldiği ve 24 saatlik nöbetler tutulduğu, her geçen gün yoğunluğun ve sağlık çalışanına şiddetin boyutunun arttığı bir hastane haline gelmiştir.
Kaldı ki gelen aile hekimleri Şanlıurfa merkez ve ilçelerden sırayla yüzlerce kilometre yol gelmekte, geldiği yerde nelerin olduğunu, işleyişinin nasıl olduğunu, muhatabının kim olduğunu, nelerle karşılaşabileceğini bilmeden ve öğrenemeden nöbeti bitmekte ve bu sağlık personellerimizin can güvenliği bulunmamaktadır. Sağlık-Sen olarak bu şekilde geçici çözümlerle sağlık hizmeti verilemeyeceğini söylüyor, sağlık çalışanlarımızın günlük işçiler gibi çalıştırılmasına karşı acil tedbirler alınmasına ve soruna kalıcı çözümler getirilmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz" denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Bu çocukları kim kurtaracak?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com