Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şahin; Okul sütü zehir küpü olmasın

Şahin; Okul sütü zehir küpü olmasın

Eğitim Sen Şanlıurfa Şube başkanı Halit Şahin’den “Okul sütü zehir küpü olmasın!” başlığı ile yazılı açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2012 Perşembe 12:43
Şahin; Okul sütü zehir küpü olmasın
İşte o açıklama; MEB’in “okul sütü – akıl küpü” adı altında başlattığı ücretsiz süt dağıtımının ilk gününde, şu ana kadar ulaşabildiğimiz altı ilde 1000’i aşkın öğrencimiz zehirlenmiştir. İlimizde dahil olmak üzere bir çok ilde gıda zehirlenmesi şüphesiyle öğrencilerimiz hastanelere kaldırılmıştır. Sendikamızın yıllardır dile getirdiği “ücretsiz süt” ve “bir öğün sıcak yemek” talebinin kısmi ölçüde karşılanması olumlu bir adım olmakla birlikte, bu adımın denetimsiz ve kontrolsüz atılması asla kabul edilebilir değildir. Çünkü söz konusu olan öğrencilerimizin sağlığıdır. illerde sütler okullara günler öncesinden getirilmiştir. Havaların ısınmasıyla birlikte süt gibi çabuk bozulan gıda maddeleri soğuk hava zinciri bozularak sınıflarda istiflenmiştir. bu durum  sütlerin bozulmasına ve sutlerin sıcak içilmesi sonucu yaşananlar ortadadır.

Eğitim Sen olarak Bakan Dinçer’e çağrı yapıyoruz. Söz konusu olanın çocuklarımızın sağlığı olduğunu unutmayın! Yaşanan bu kaygı verici sorunun nedenleri ortadan kaldırılmadan bu projenin yürütülmesi kabul edilemez! Daha büyük sorunlara yol açmadan bu proje durdurulmalı, sorunun nedeni ortadan kaldırıldıktan ve sorumlular bulunup gerekli işlemler yapıldıktan sonra proje tekrar hayata geçirilmelidir.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com