Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sağlıkta şiddete afişli uyarı

Sağlıkta şiddete afişli uyarı

Özellikle son dönemlerde artan sağlıkta şiddetin önüne geçebilmek amacıyla hastanelere uyarı afişleri asıldı

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2015 Salı 16:56
Sağlıkta şiddete afişli uyarı

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından, özellikle son dönemlerde artan sağlıkta şiddetin önüne geçebilmek amacıyla uyarı afişleri asıldı.  İçerisinde suç türü, TCK maddesi ve suçun karşılığı olan ceza türünün detaylı şekilde yer aldığı panolar, hasta ve yakınlarının görebilecekleri yerlere asılarak bilgi sahibi olmaları sağlandı.

Suç duyurusunda bulunmak zorundayız!

Bu kapsamda panoların içerisinde; “Savcılığa suç duyurusunda bulunmak zorundayız! Sağlık personeline karşı işlenen suçlar ile ilgili 28.04.2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik gereği sağlık personeli şikâyetçi olmasa dahi hastane yönetimince savcılığa suç duyurusunda bulunulması zorunludur. Sağlık çalışanlarına karşı sıklıkta görülen ve suç unsuru taşıyan davranışları ve Türk Ceza Kanunu’ndaki (TCK) karşılıklarını dikkatinize sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 Suç unsuru ve cezası

Afişlerde, TCK’nın 106. Maddesine göre ‘Tehdit’ suçunun 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası, 125. madde ‘Kamu Görevlisine Hakaret’ suçunun 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası ve adli para cezası, 152. madde ‘Kamu Malına Zarar Verme’ suçunun 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası, 86. madde ‘Kasten Yaralama’ suçunun 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezası, 87. maddede ise ‘Ağır Yaralama” suçunun 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacağı belirtildi.

Ayrıca TCK 34. maddesine göre suçun alkol ve uyuşturucu madde etkisi ile işlenmesinin cezada indirim sebebi olmadığı ifade edildi. (Zeki Aras –İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com