Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık "Sağlıklı gençler geleceğimizin teminatıdır"

"Sağlıklı gençler geleceğimizin teminatıdır"

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, 2016 yılı içinde birçok projenin hazırlığını yaptıklarını ve bu yılın ilk ve orta öğretim öğrencileri açısından Yeşilay yılı olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 12:24

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi, genç nesillerin bağımlılıklarla mücadele konusunda katılımcı olması için etkinliklerini sürdürüyor. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi’nce “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” projesi kapsamında düzenlenen “Bağımlılık” konulu satranç, resim ve kompozisyon yarışması başvuruları başladı.

Bu yarışma ile yaşıtlarını ve büyüklerini bağımlılıklardan uzak yaşamaya davet edecek olan gençlerin eserleri değerlendirilecek ve ödüllendirilecek.

“Sağlıklı gençler geleceğimizin teminatıdır”

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, 2016 yılı içinde birçok projenin hazırlığını yaptıklarını ve bu yılın ilk ve orta öğretim öğrencileri açısından Yeşilay yılı olacağını dile getirdi. Günlüoğlu, çocukların gelişiminde sanatın çok önemli yeri olduğunu, edebiyat ve sanatla uğraşan çocukların gelecekte kendini daha rahat ifade eden, kendine güvenen bireyler olacaklarını söyledi.

Günlüoğlu, “Bir beceri alanına eğilmenin, gençlerin gelecekte karşılaşacakları sorunlarla baş etmesinde çok faydası olacaktır. Sağlıklı gençler geleceğimizin teminatıdır. Kişinin sağlığını etkileyen bağımlılıklar toplumsal hayatı da tahrip eden boyutlar kazanmaktadır. Son dönemde teknoloji bağımlılığı da bu çerçevede değerlendirilmektedir. Gençlerden öncelikli talebimiz Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelesinde hep birlikte olmaktır.” dedi.

Günlüoğlu, bu yarışmalarla bağımlılığa karşı mücadelede farkındalık uyandırarak, çocukların sağlıklı insan olma vasıf ve özelliklerine sahip bireyler olarak yetişmelerini istediklerini söyledi. Bunun gerçekleşmesi için kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve anne-babaların işbirliği yapmak zorunda olduklarını belirtti.

“Yeşilay, sağlıklı nesiller yetiştirmektir”

Yeşilay; Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek programı ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bunun yanında gençler; sigara, alkol, uyuşturucu ve internet bağımlılığının olumsuz etkilerini kavrıyor, yaşıtlarını ve hatta büyüklerini sağlıklı yaşama nasıl davet edebileceklerine dair yeteneklerini kullanmayı öğreniyor. Yarışma son başvuru tarihleri 26 Aralık – 15 Ocak olup, öğrenciler hazırladıkları metin ve resimleri okul müdürlüklerine de teslim edebileceklerdir. Ön başvurularını Yeşilay Mardin Şubesi’nin Facebook adresine yapan öğrencilere gerekli yönlendirmeler şube tarafından yapılacaktır. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com