Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Sağlıklı Annelere katkı yapanlara pkalet verildi

Sağlıklı Annelere katkı yapanlara pkalet verildi

"Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" projeye katkı sağlayanlara Elbirliği Derneği Başkanı Handan Karataş, plaket vererek teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2012 Cuma 13:48
Sağlıklı Annelere katkı yapanlara pkalet verildi

Şanlıurfa Valiliği ile Elbirliği Derneği'nin işbirliğiyle, kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantılar tamamlandı.

 

Düzenlenen teşekkür programında konuşan Elbirliği Derneği Başkanı Handan Karataş; "Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" sloganlı projede, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Barosundan uzmanlar alanlarına göre kadına şiddetin etkilerini vatandaşlara anlatılar. Ulaşıla toplam hedef kitle 2570.Erkek katılımcı 1824, kadın katılımcı 746 kişi oldu. Erkek katılımcıların 805 kişisiyle yapılan programlar öncesi ve sonrası anket çalışması yapıldı. Bu anket sonuçlarına göre %75 aile ile ilgili programlara katılmamış. Erkeklerin %35’i “kadınların zaman zaman dayağı hak ettiğine inanıyor”.Ortalama %95 gibi önemli bir kitle bu programların kendilerine bir şeyler kattığını ve bu programların devamını istiyor” dedi.

Programların organizasyonunda katkı sunan mahalle muhtarlarına ve programlara katılan konularının uzmanı din, tıp ve hukuk konularını temsilen katlan katılımcı hocalara plaket verildi.

 

Programa en büyük katkının basından geldiğini belirten Başkan Handan Karataş; “Gerçekleştirdiğimiz programları kamuoyuna duyuran basınımız bize en büyük desteği vermiştir. Organizasyonda muhtarlarımız büyük katkı sağladı. Müftülük, Sağlık ve Barodan uzmanlar önemli bilgiler verdi. Katkı sunan ve katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kapanış programına Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman ve İl Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Kılıç  katıldı.

Müftü Yardımcıları Mustafa Erdem, Şadiye Yılmaz,Vaizeler Hülya Anıl, Esma Özdemir, Yasemin Sarı, Vaizler Ahmet Gündüz, Mehmet Nuri Akat.

Şanlıurfa barosundan  Av. Tuba Demir, Av. Güzide Kahraman, Av. Ceylan Pala, Av. Songül Yükalan, İstanbul Barosunda Av. Yasemin Güllüoğlu. Bağımsız Av. Cüneyt Altıparmak

İl sağlık Müdürlüğünden İl Sağlık Müdür Yardımcısı Sait Koyuncu, Dr. Mehmet Asoğlu, Tuba Tayfur Sezer

Muhtarlardan Fuat Balcı, Ali Doğan, Ramazan Çiçek, İmam Deniz, Müslüm Güneş, İsmail Arka, Mahmut Boztepe, Matar Sakat, Sadık Salar, Hasan Uğan, Ahmet Samur, İsmail Umut, Halil Haktankaçmaz, Hasan Kaya

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com